Sonsuz Emeğin Bir Çizgiyle Başladı

Her öğretmen için anlamlı olan 24 Kasım, Beştepe Kolejinde bir aile olmanın gururu ile çok daha özel. Artık gelenekselleşen Öğretmenler Günü Balomuzda, yine bir bütünün eksiksiz parçalarıyız.

Beştepe Koleji öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir dizi program hazırladılar. İlk olarak görsel sanatlar ve maker öğretmenleri önderliğinde, öğrencilerimizin hazırladığı ‘“Beştepe Cartoons Sergisi” öğretmenlerimizi okulumuzun koridorlarında karşıladı. Sergide çizgi film karakterlerine dönüşen öğretmenlerimiz, bol kahkahalı anlar yaşadı. Ardından öğrencilerimiz, 24 Kasım vesilesiyle filede öğretmenleriyle buluştu. Gençlerin önünü açmak için galibiyeti öğrencilerine bırakan (!) tüm öğretmenlerimize fair play ödülü öğrencilerimizden geldi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Akman Rönesans’ta gerçekleşen Öğretmenler Günü Balomuz ise görülmeye değerdi. Öğretmelerimizin eşleri ve arkadaşlarıyla katıldığı gece Kurucu’muzun konuşmasıyla başladı. Cambridge IGCSE sınavı Dünya Birincisi öğrencimiz Işın Beyza Demir’in öğretmenlerine yaptığı teşekkür konuşması hepimizi duygulandırırken sahne sırası Beştepe Koleji’nden emekli olan eğitim çınarlarımız Fevziye Özgül ve Nurgül Oğuz’a geldiğinde ise dakikalarca süren alkışlara şahit olduk. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren eğlencede öğretmenlerimiz, Beştepe ailesinin bir parçası olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.