ANADOLU LİSESİ


İngiliz A Level Müfredatıyla Çift Diploma Programı – Ankara’da İlk ve Tek

Beştepe Anadolu Lisesinde, Türk müfredatının yanı sıra İngiltere’nin A Level eğitim müfredatı da okutulmaktadır. Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 2 yıl IGCSE, 2 yılda A Level dersleri alarak dünyanın tüm üniversitelerine kapı aralayan A Level diplomasına sahip olurlar. Bu yönüyle Ankara’da bir ilk gerçekleşmektedir. Gelişmiş A Level müfredatıyla öğrencilerimiz 21.yüzyıl becerileri olarak adlandırılan iletişim, yaratıcılık, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme, işbirliği, problem çözme, bilgi-medya-teknoloji okuryazarlığı, ve liderlik becerileri ile donatılmaktadırlar.

Hazırlık Sınıfıyla İleri Seviye İngilizce

Lisemizin ilk yılında hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında öğrenciler ileri seviye İngilizce öğreniminin yanı sıra Matematik ve Fen dersleri için de CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımıyla terminoloji eğitimi alırlar. Ayrıca hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Türkçe dersinden IGCSE sınavına katılmaktadırlar.

6 Kişilik Sınıflarda Yoğun YKS Hazırlığı

Beştepe Koleji öğrencileri lisenin son sınıfı olan 12.sınıfa geldiklerinde 6 kişilik masabaşı sınıflarda üniversite sınavına hazırlanırlar. Üniversiteye geçiş sınavında uzun yılların dershane tecrübesine sahip uzman öğretmen kadromuz, 6 kişilik sınıflarda öğrencilerin sınav başarılarında adeta sıçrama sağlamaktadırlar.

Disiplinle Çalışıyor, Üstün Başarılar Elde Ediyoruz!

IGCSE Dünya birinciliği, IGCSE sınavlarında 5 branşta A* notu ve A Level sınavlarında 3 branşta A* notu alan öğrencilerimizin getirdiği uluslararası başarılarımızın yanında LYS 19. ve 21.si, YGS 49.su, YKS 140.sı gibi ulusal alanda da ciddi dereceler elde eden öğrencilerimiz; okulumuzun evrensel ikliminde disiplin içinde çalışarak sistemimizi doğruladılar. Öğrencilerimiz tüm başarılarını dershanesiz okul modelimizle hiçbir kurs ya da özel derse ihtiyaç duymadan doğrudan Beştepe Koleji çatısı altında elde etmiştir.

 

A Level ile çift müfredat programımız hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.