GÜVENLİK

Kampüsümüz kör nokta kalmayacak şekilde toplam 96 adet HD kalitesinde kamerayla takip edilmektedir. Kameralardan elde edilen görüntüler sadece kayıt altına alınmayıp aynı zamanda güvenlik amirimiz tarafından 08:00 – 18:00 saatleri arasında canlı olarak 6 farklı ekrandan izlenmektedir.

Kapalı alanlarımızda yer alan bağımsız bölümlerimizin tamamı duman sensörleriyle donatılmış olup bu sensörler güvenlik merkezimizde akıllı yangın takip sistemi ile anlık olarak takip edilmektedir. Kampüsümüzde ayrıca 2 adet acil kaçış merdiveni de bulunmaktadır. 8 ayrı noktada ise yangın söndürme dolabı yer almaktadır.

Aydınlatma sistemimizin tamamı led aydınlatma olup, 1/4 oranında aydınlatma armatürümüzde acil kiti yer almaktadır. Bu nedenle acil durumlarda bina aydınlatması acil kitlerin içerisinde yer alan bataryalardan sağlanmakta, anlık dahi olsa karanlık oluşmamaktadır. Kampüsümüzün 5 ayrı noktasında elektrik kesme, 10 ayrı noktasında yangın ihbar butonu bulunmaktadır.

Okulumuzda kullanılan iç mekan camlar lamine olarak adlandırılan kırılmalara karşı yüksek dayanımlı, kırıldığında ise iki cam arasında bulunan katman sayesinde dağılmayacak özelliktedir.

Okul kapılarımızın tamamında üç adet menteşe kullanılmıştır. Menteşelerden bir tanesinin montajı ters yapılarak kapı kazalarının önüne geçilmiştir.

Sınıf, laboratuvar ve atölyelerimizin hiçbirinde elektrik prizi bulunmamaktadır. Okulumuzun tüm teknolojik altyapısı sıva altından döşenerek öğrencilerin elektrik ve data iletim elemanlarına ulaşımı engellenmiştir.

Kampüsümüzde yer alan bazı geçiş noktaları ile asansör kullanımı öğrenciler için sınırlandırılmıştır. Ancak personelin dijital kimlik kartları aracılığıyla geçiş sağlanabilmektedir. Ayrıca akıllı tahta aktivasyonu da sadece personel kimliklerinin öğretmen kürsüsüne okutulması ile gerçekleşmektedir.

Öğrenci dolaplarımızın tamamı duvara sabitlenmiş durumdadır. Ayrıca öğrenci lavaboları da alttan demirle desteklenmiş olup yüksek dayanıma sahiptir.