İLKOKUL


Öğrenecek
Öğrenirken eğlenecek
Öğrendikçe kendine güvenecek
Bilgiyi arayan, bilmeyi seven bir nesil yetişecek.

Beştepe İlkokulunda çocuklarımız akademik yaşama hızlı ve güçlü bir başlangıç yaparken dil eğitimleri de aynı yoğunlukta yol alır. Çocukların sadece zihinsel ve akademik gelişimlerini değil; mutlu bir çocukluk yaşamalarını da önemseyen Beştepe Koleji, sportif ve sosyal aktivitelere de en az dersler kadar önem verir. Böylelikle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimleri eksiksiz bir altyapıyla ilerleme kaydeder.

Sanal değil, gerçek bir sosyal ağ!

Gelişen teknoloji ile birlikte gerçeklikten kopan çocuklarımızın, gerçek yaşamda, gerçek kimlikleriyle var oldukları ve enerjilerini boşalttıkları alanlar ne yazık ki azalmakta. Beştepe Koleji, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini desteklemek ve onların yaşanmış anılar biriktirmesini sağlamak amacıyla 12 farklı sosyal aktivitesi ile onlara dolu dolu bir çocukluk yaşatmakta. Uzman eğitmenlerin eşliğinde; yüzme, futbol, satranç, müzik, resim, yaşam becerileri, akıl oyunları, basketbol, masa tenisi, dans, drama ve squash olmak üzere 12 ayrı kulüp, Beştepe’de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Her veliye özel toplantı

Beştepe İlkokulu, rutin veli toplantılarının yanında, her bir öğrencisi için ayrı bir veli toplantısı gerçekleştirir. Bu toplantılarda birim idarecileri, sınıf öğretmeni, yabancı dil öğretmenleri ve rehber öğretmen yer alır. Bu sayede öğrencilerimizin akademik gelişimlerini ve kişisel gelişimlerini veli işbirliği ile takip ederiz.

Matematiğin matematiğini öğretiyoruz!

Beştepe eğitim kadrosunun deneyimi, matematiği kolay ve etkin öğretmenin yöntemlerine ışık olmuş ve bugün benzeri olmayan bir modeli eğitim yaşamımıza kazandırmıştır. Bu uygulama ile öğrencinin gelecekte matematiğin soyut kavramları ile yaşayacağı sorunların önüne geçilmekte, matematik daha yolun başındayken herkes için anlaşılır kılınmaktadır.

Yabancı dil öğrenmenin tam zamanı!

Çocukların yabancı dil öğrenme yetilerinin en yoğun olduğu bu dönemi olabildiğince verimli değerlendirmeleri adına, yabancı dil ders saatlerimiz ilkokulda ağırlıklı yer tutmaktadır. İngilizce ve Rusça dil eğitim programlarımız, tamamen ‘konuşulabilir’ bir yabancı dili hedeflemektedir.

Global İngilizce

İnteraktif sınıflarda İngilizce fen, İngilizce matematik ve küresel bakış derslerini ilkokuldan itibaren almaya başlayan öğrencilerimiz, lisemizde anadil seviyesinde İngilizce gerektiren A Level programı için temellerini atmış olup genel İngilizcenin yanı sıra akademik İngilizceye de hakim olurlar.

Makers: Geleceği Üretiyoruz!

Öğrencilerimizi E+STEAM eğitimi kapsamında algoritma, yazılım, robotik, 3 boyutlu modelleme, dijital yayıncılık, veri analizi ve girişimcilik alanlarında edindikleri kazanımlar ile ülke inovasyonunun lokomotifleri olmaya hazırlıyoruz.