ORTAOKUL


En umutlu renklerle geleceğin resmini çiziyorlar.

Her bir öğretmen, kendi uzmanlığıyla yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Her branş yeni bir keşif başlatacak. Eğitim sistemimizin temel geçiş dönemi olarak adlandırdığımız ortaokul, gerek yaş grubu, gerekse müfredat itibari ile özel bir uzmanlıkla hazırlanacak programlara ihtiyaç duyar. Ortaokul çocuklarımız, artık temel bilgilerin ötesine geçen, spesifik branşlarda eğitim görmeye başlarlar. Beştepe Koleji, bilginin keyifle keşfedildiği eğitim programlarıyla çocukların odağını kendinde toplar; farklılaşan sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarına yönelik aktivitelerle tam destek sağlar.

Birebir dersler

Sınıf düzeylerine göre 5, 6 ve 7. sınıflara ayda bir, 8. sınıflarımızda ise haftada bir yapılan deneme sınavı sonuçları ile öğrencilerimizin genel başarı grafikleri ölçme değerlendirme birimimiz tarafından değerlendirilerek her hafta en az 200 öğrencimiz etüt derslerinden yararlanır. Dersler; uzman öğretmen kadromuz eşliğinde gerçekleşir.

Dinamik sınıflar

Okulumuzda haftalık ve aylık uygulanan deneme sınavları ve sınav sonuçları ışığında 7 ve 8. sınıflarımız seviyelerine göre ayrılır. Böylece öğrencilerimiz rehavete kapılmadan; bütün bir yılı aktif bir değerlendirmeye tabi tutularak yüksek performansla geçirir.

Deneme sınavları

Öğrencilerimizin performanslarını yüksek tutmaları, sınav teknikleri, süre yönetimi konusunda tecrübe edinmeleri ve dikkatlerini kaybetmemeleri adına, okulumuzda 5. sınıftan itibaren tüm sınıf seviyelerinde deneme sınavları yapılır. Sınavların sonuçları ölçme değerlendirme birimimiz tarafından titizlik ile değerlendirilir. Bu sayede her öğrenci kendi eksiklerini görerek ve tamamlayarak eğitimini sürdürür.

Konuşulabilir bir yabancı dil

Cambridge Üniversitesi tarafından akredite edilmiş olan ortaokulumuzun yabancı dil eğitiminde temel prensibi, ‘konuşulabilir’ bir yabancı dil eğitimi sunabilmektir. Bu kapsamda İngilizce ve Rusça eğitimimiz, Native Speaker eğitmenler, destek materyalleri, akıllı tahta, drama-müzik ve sunu gösterimleri ile desteklenir.

Global İngilizce

İnteraktif sınıflarda İngilizce fen, İngilizce matematik ve küresel bakış derslerini ilkokuldan itibaren almaya başlayan öğrencilerimiz, lisemizde anadil seviyesinde İngilizce gerektiren A Level programı için temellerini atmış olup genel İngilizcenin yanı sıra akademik İngilizceye de hakim olurlar.

Kazananlar Kulübü

Okulumuz bünyesinde, her biri konusunda uzman eğitmenlerin eşliğinde faaliyet gösteren 11 kulüp yer almaktadır. Yüzme, satranç, akıl oyunları, basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, squash, müzik, drama ve dans kulüplerimiz aktif olarak öğrencilerimizin kullanımındadır.