BEŞTEPE JUNIORS


ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

Beştepeli minikler ileri seviye İngilizceleriyle dünyadaki sınırları kaldırıyorlar.

Sınıf öğretmenlerinin yanı sıra interaktif olarak her an birlikte oldukları native speaker eğitmenler sayesinde, günlük yaşam becerilerini çift dilde öğrenirler. Beştepeli minikler, ilkokuldan itibaren ise İngilizce Matematik ve İngilizce Fen dersleri almaya başlarlar. Lisemizde ana dili seviyesinde İngilizce gerektiren A Level programı için temeller bugünden atılır. Beştepe Kolejinden mezun olduklarında ise tüm dünyada kabul gören A Level diplomasının sorgulanamaz önceliği sayesinde, dünyanın en seçkin üniversitelerine giriş hakkı kazanırlar.

21. yüzyılın programı GATE ile bir dünya vatandaşı olan Beştepeli minikler, gelişim bakımından en önemli dönemlerinde üst düzey İngilizce öğrenir ve global iletişim becerilerine sahip olurlar. Aynı zamanda çift dilin zihinsel gelişim üzerinde kanıtlanmış kazanımlarını edinir; çok yönlü düşünme becerisi geliştirirler.

MAKERS

Çağın ileri teknolojilerini üretim odaklı kullanan Beştepeli minikler, dünyaya yüksek değerli ürünler katmaya hazırlanıyorlar.

Makers ders içeriği, öğrencilerimizin üretim ve inovasyon temelli bireyler olarak yaşama değer katmalarına yönelik yapılandırılmıştır. Öğrencilerimiz, çağın teknolojilerini girişimcilik ile buluşturmayı öğrenirler. Algoritma, kodlama, 3 boyutlu tasarım, robotik eğitimi ile bilgi işlemsel düşünme, işbirliği, yaratıcılık ve problem çözme becerisi kazanan Beştepeli minikler, ‘Sanayi 4.0’ın öncüleri olmaya hazırlanırlar.

Beştepeli miniklerin kodlama eğitimlerinde İngiltere ile eşzamanlı olarak özel eğitim kitlerinden yararlanılır. Bu çok özel kodlama eğitiminde soyut kavramlar somutlaştırılır. Böylelikle okulumuzda kodlama eğitimi, anaokulu öğrencilerimizin gelişim dönemlerine uygun, gelişmiş ülkelerle aynı anda ve bilimsel temellere dayandırılarak gerçekleştirilir.

OKUMA YAZMA

Dünyadaki akranlarıyla aynı anda okuma yazma öğreniyor, eğitim yaşamına özgüvenle başlıyorlar.

Beştepe’de okuma yazma eğitimi, gelişmiş dünya ülkelerinde olduğu gibi 5 yaşında başlar. Beştepeli minikler, ilkokul sınıf öğretmenlerinin verdiği eğitim ile sembol, anlama-anlatım, ses ve çizgi çalışmalarına mutlu bir ortamda başlangıç yapar. Miniklerimizin merak ve ilgileri doğrultusunda yapılandırılmış eğitim programımızla öğrencilerimiz, ses temelli olarak okuma yazmayı keşfetmenin mutluluğunu yaşarlar.

Okulumuz bütünleşik öğretim programının ilk basamağı olan GATE, öğrencilerimizin bu dönemlerinde dünyadaki akranlarıyla eşzamanlı olarak okuma yazmayla buluşmalarını sağlamaktadır. Anaokulu döneminde keyifle okuma yazmayı deneyimleyen öğrencilerimiz, İlkokulda ileri seviye İngilizce, İngilizce Matematik ve İngilizce Fen dersleri için gerekli becerileri kazanmış olurlar.

MONTESSORI

Beştepeli minikler için matematik, dünyada tartışmasız yeri olan Montessori yaklaşımıyla eğlenceli bir oyuna dönüşüyor.

Küçük yaş grubu öğrenciler için matematik öğreniminde, dünyanın en etkili yaklaşımı olarak kabul gören Montessori, soyut kavramların somutlaştırılması esasına dayanır. Dersler Montessori yaklaşımı için üretilmiş özel materyaller ile desteklenir.

Matematiği Montessori ile tanıyan çocuklar, bir dersten öte eğlenceli bir oyunla tanışmış olurlar. Matematiği bu yaklaşımla öğrenen çocuklar, eğitim hayatlarında fark yaratırlar. Matematiksel kavramları tüm boyutlarıyla algılayıp yaşam becerisine dönüştürür; böylelikle gelecek matematik bilgileri için sağlam temeller atarlar.

Montessori yaklaşımı ayrıca çocukların özdenetim becerilerini artırarak bireysel gelişimlerine de önemli katkı sağlar.

Beştepeli miniklerin her biri kahraman

Beştepeli minikler, ancak bir kahramanın ihtiyaç duyacağı becerilerle büyüyorlar. Beştepe Bloggers’ta kahramanlarımızla tanışabilirsiniz! Çocuklarımızın iletişim ve eleştirel düşünme becerileri, Beştepe Bloggers ile kahramanların dünyasındaki güce erişiyor ve hayalleri dijital çağa taşınıyor.

Yaratıcılık becerileri ise masallar tarihi kadar derin. Onları Story Telling dersinde, canlı bir masalın içinde, yaratıcı çözümleriyle dünyayı kurtaran birer kahraman olarak görmeniz çok olağan. Ama kahraman olmak da kolay değil…
Çözülmesi gereken tuhaf problemler, geçilmesi gereken zorlu labirentler gelir karşınıza. Akıl Oyunları dersleri de işte tam burada sahneye çıkar ve bu zorlu görevlerinde kahramanlarımıza ışık tutarak yol gösterir.

Onlar birer problem çözücü, onlar geleceğin gerçek kahramanları!

Bitmeyen enerjileri için sonsuz seçenek

Beştepe’nin dünya standartlarındaki anaokulu programı GATE kapsamında özel olarak yapılandırılmış görsel sanatlar, müzik, dans ve yüzme dersleri ile öğrencilerin duygusal, bilişsel ve bedensel gelişimleri desteklenir.

Bireylerin hızla geliştiği anaokulu döneminde Beştepe Rehberlik Servisi, Beştepeli miniklerimiz ve ebeveynlerine bu süreçlerini sağlıklı geçirmeleri adına her daim eşlik eder.