Dünyanın En Gururlu Okuluyuz!

 

Cambridge IGCSE Sınavında Dünya Birincisi olan öğrencimiz Işın Beyza Demir, ödülünü okulumuzda gerçekleşen törende, Cambridge International Avrupa Direktörü Sayın Peter Monteath’den aldı. Bize bu gururu yaşattığı için Işın Beyza’ya dünyalar kadar teşekkür ediyoruz.

Her yıl gösterdiğimiz IGCSE başarılarımızı bu yıl dünya birinciliği ile taçlandırdık. Beştepe Koleji 9. sınıf öğrencisi Işın Beyza Demir, IGCSE anadil sınavında, en yüksek notu alarak ‘’Top In The World’’  ödülünü almaya hak kazandı. Yaklaşık 145 ülkeden 100 bini aşkın öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği IGCSE sınavında ‘’Dünya Birinciliği’’ getiren Demir, önemli bir başarıya imza atarak bu yılın gururu oldu.

Beştepe Kolejinde gerçekleşen Cambridge International Award Ceremony, önemli konuklarımızın ve değerli velilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti. 5. sınıf öğrencilerimizin dans gösterisiyle başlayan tören, Sayın Kurucumuzun konuşmasıyla ilerledi. Bizlere büyük gurur yaşatan öğrencimiz Işın Beyza Demir’in başarısını %100 eğitim bursu ile ödüllendirdiklerini açıklayan kurucumuz sahneyi İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Topbaş’a bıraktı. Sayın Serkan Topbaş, 2023 Türkiye eğitim hedeflerine olan inancını vurguladı ve Beştepe Kolejinin kazandığı böylesine önemli bir başarının ülke adına umut verici olduğunu ekledi. ”Bugün ki töreniniz Beştepe Ailesi olarak 2023 vizyon ve hedeflerine çok daha önceden başladığınızın bir göstergesidir.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Cambridge International Avrupa Direktörü Sayın Peter Monteath’in ‘’ Beştepe Koleji öğrencisi Işın Beyza Demir’in IGCSE First Language Turkish sınavından aldığı Top In The World derecesini doğrulamaktan mutluluk duyuyorum, bu başarıyı elde etmek büyük bir çalışma ve adanmışlık gerektiriyor. Başarısından dolayı Işın’a bu ödülü takdim etmek bana büyük onur veriyor. Beştepe Koleji’ni ve Işın Beyza Demir’ i yürekten kutluyorum.‘’ sözleri ile belgesini öğrencimize teslim etti .

Nobel hedefimize şimdi çok daha yakınız,bunu çocuklarımızın gözlerindeki ışıktan ve haklı gururlarımızdan biliyoruz!