BURS POLİTİKAMIZ

Başarılı öğrencilerin teşviki amacıyla gerek okullarımız öğrencilerine gerekse diğer okulların öğrencilerine çeşitli oranlarda eğitim bursu verilir.

Burslarımız

  1. Akademik Başarı Bursu
  2. LGS Başarı Bursu
  3. IGCSE ve A LEVEL Başarı Bursu

a.Akademik Başarı Bursu

Beştepe Koleji bursluluk sınavında öğrencinin burs elde edebilecek bir başarı göstermesi durumunda, burs hakkının kesinleşmesi için Burs Komisyonu tarafından aile ve öğrenciyle yüz yüze yapılacak görüşmenin olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartların sağlanması halinde, Burs Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Kabul Mektubu’ öğrencinin ailesine teslim edilir. Aile ‘Kabul Mektubu’ ile beraber 3 (üç) gün içerisinde Burs ve Kayıt Sözleşmesi’ni imzalayarak kaydı gerçekleştirir.

Halen 8. sınıfa devam eden öğrenciler için:  23 Şubat 2020

Halen 4,5,6 ve 7. sınıfa devam eden öğrenciler için:  01 Mart 2020

Sınav başvurusu yapmak için tıklayınız.

b.LGS Başarı Bursu

Ülkemizde liseye geçişte uygulanan LGS sonuçlarında öğrencilerin yer aldıkları yüzdelik başarı dilimlerini burs ile ödüllendiriyoruz. Her yıl LGS sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte, yüzdelik dilimlere denk gelen burs oranlarını yayınlıyor ve öğrencilere uluslararası standartlarda eğitim olanağını ulaşılabilir kılıyoruz.

LGS sınav sonuç belgesi ile başvuran adayların burs hakkının kesinleşmesi için Burs Komisyonu tarafından aile ve öğrenciyle yüz yüze yapılacak görüşmenin olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartların sağlanması halinde, Burs Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Kabul Mektubu’ öğrencinin ailesine teslim edilir. Aile ‘Kabul Mektubu’ ile beraber 3 (üç) gün içerisinde Burs ve Kayıt Sözleşmesi’ni imzalayarak kaydı gerçekleştirir.

c.IGCSE ve A LEVEL Başarı Bursu

Okulumuzda çift müfredat uygulanıyor olup, öğrencilerimiz İngiliz IGCSE ve A LEVEL sınavlarına katılmaktadırlar. Bu sınavlarda başarı elde eden öğrencilerimizi burs ile ödüllendiriyoruz. IGCSE ve A LEVEL başarılarına göre burs oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

IGCSE 6 Branşta A* %100 Eğitim Bursu
5 Branşta A* %80 Eğitim Bursu

 

A LEVEL A*A*A* Tam Burs
AAA ve üstü %100 Eğitim Bursu
BBB ve üstü % 75 Eğitim Bursu