Bursluluk Sınavı


2022 Yılı Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı Sonuçları İçin Tıklayınız

2022 Yılı Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı Tarihleri:

Halen 4. sınıfa devam eden öğrenciler için:  27 Şubat Pazar saat: 10.00, Çayyolu İlköğretim Kampüsü

Halen 8 ve 11.sınıfa devam eden öğrenciler için:  26 Şubat Cumartesi saat: 10.00, İncek Lise Kampüsü

Çayyolu Kampüsümüzün İletişim Bilgileri:

Adres                                   : Alacaatlı Mah. Park Cad. No:7 Çankaya / Ankara

Telefon                                : 0312 230 0 555

Map                                     : https://goo.gl/maps/4tDKR2PPUQiow96R6

 İncek Lise Kampüsümüzün İletişim Bilgileri:

Adres                                   : Kızılcaşar Mahallesi 2712. Sokak No:1 İncek / Ankara

Telefon                                : 0312 230 3 555

Map                                     : https://goo.gl/maps/4qktW76Z5BQcXRVPA

 

 BURSLULUK SINAVI KURALLARI

 • 4.sınıfa devam eden öğrenciler için sınav 27 Şubat Pazar günü yapılacaktır. Toplam 90 dakika sürecek olan sınav, 10.00’da başlayıp 11.30’da sona erecektir.
 • 8. sınıfa devam eden öğrenciler için sınav 26 Şubat Cumartesi günü yapılacaktır. Toplam 90 dakika sürecek olan sınav, 10.00’da başlayıp 11.30’da sona erecektir.
 • 11. sınıfa devam eden öğrenciler için sınav 26 Şubat Cumartesi günü yapılacaktır. Toplam 135 dakika sürecek olan sınav, 10.00’da başlayıp 12.15’te sona erecektir.
 • Adayların sınav günü nüfus cüzdanı aslı ve sınav giriş belgesinin çıktısı ile oturum saatinde hazır bulunmaları gerekmektedir.
 • Sınav salonuna sadece kalem, silgi, kalemtıraş, mendil, su, şeker, maske ve dezenfektan kabul edilmektedir. Bunlar haricinde eşyası bulunanların, eşyalarını gözetmen masasının üzerine bırakması gerekmektedir.
 • Lise ve ortaokul öğrencilerinin sınav süresince tuvalet kullanım hakkı bulunmamaktadır.
 • Sınav salonuna getirilen cep telefonlarının, sınav salonunda görevli gözetmenlere teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Sınav kurallarına uymayan öğrencilerin sınavları, ikaza gerek duymaksızın sınav gözetmeni tarafından geçersiz sayılabilir.
 • Kopya girişiminde bulunulması halinde sınav geçersiz sayılır ve bu durumda öğrenci bir daha Beştepe Koleji Kayıt Kabul ve Bursluluk Sınavı’na katılamaz.
 • Sınav sonunda kitapçıklara ad, soyad yazılarak optik formla beraber sınav gözetmenine teslim edilmelidir.
 • Acil çıkışlar koridorların sonundaki merdivenlerden sağlanır, kat sorumluları gerekli yönlendirmelerde bulunmaktadır.
 • Sınav cevap şıkları 4. ve 8.sınıflar için A), B), C), D) şeklinde 4 seçenekten; 11. sınıf sınavı için A), B), C), D), E) şeklinde 5 seçenekten oluşmaktadır.
 • 4. ve 8.sınıfa devam eden öğrenciler için sınav, Milli Eğitim Bakanlığının yıllık planlarındaki takvime göre 18 Şubat 2022 tarihine kadar olan konuları ve öğrencilerin geçmiş kazanımlarını kapsar. Okulumuzda çift müfredat uygulanması sebebiyle İngilizce soruları bu kapsam dışındadır.
 • 11.sınıfa devam eden öğrenciler için tüm branşlarda sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığının yıllık planlarındaki takvime göre 18 Şubat 2022 tarihine kadar olan konuları ve öğrencilerin 9. ve 10.sınıf geçmiş kazanımlarını kapsar.
 • Sınav sonuçları, 7 Mart Pazartesi günü SMS ile gönderilecek link üzerinden, öğrencinin TC Kimlik numarası ile öğrenilebilir.

COVID-19 KURALLARI

 1. Covid-19 tedbirleri kapsamında kayıt kabul ve bursluluk sınavlarımız 4. sınıfa devam eden öğrenciler için Çayyolu İlköğretim Kampüsünde, 8 ve 11.sınıfa devam eden öğrenciler için ise İncek Lise Kampüsümüzde gerçekleştirilecektir.
 2. Tüm çalışan ve aday öğrencilerin HES kodları otomatik olarak sistemden sınav öncesinde kontrol edilecek olup kampüse girişte sorgu sonuçlarına göre kontrollü yönlendirmeler yapılacaktır.
 3. Öğrenciler okul binasına maskeleri takılı bir şekilde, bekletilmeden ve sosyal mesafe korunarak alınacaktır.
 4. Okul girişlerinde sağlık personelimizin nezaretinde termal kamera ile ateş ölçümü yapılacaktır. Ateşi 37,5 üzerinde olan kişilerin okula kabulü gerçekleşmeyecektir.
 5. Okul girişinde yer alan dezenfektan standında kişilerin elleri ve ayakları dezenfekte edilecektir.
 6. Okulumuzda kullanılacak alanlar belirlenmiş, öncesinde dezenfekte edilmiş olacaktır.
 7. Dersliklerimiz, seyreltilmiş sınıf haline getirilmiş ve oturma düzeni her sırada sosyal mesafe kuralına uygun ve bir öğrenci alacak şekilde düzenlenmiştir.
 8. Tüm dersliklerin kapı ve pencereleri açık tutularak havalandırılması sağlanacaktır.
 9. Sosyal mesafe kuralı ile ilgili gerekli yönlendirme ve işaretlemeler yapılmıştır.
 10. Sınav salonlarında öğrenciler için peçete ve dezenfektan bulundurulacaktır.
 11. Öğrencilerin yanlarında 2 adet yedek maske bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Ortak alanların tümünde duvara asılı sensörlü el dezenfektanı yerleştirilmiştir.
 13. Veliler, okul binasına kabul edilmeyecektir.

 BURS POLİTİKAMIZ HAKKINDA 

Başarılı öğrencilerin teşviki amacıyla gerek okullarımız öğrencilerine gerekse diğer okulların öğrencilerine çeşitli oranlarda eğitim bursu verilir.

Burslarımız aşağıdaki gibidir:

1. Akademik Başarı Bursu
2. LGS Başarı Bursu
3. IGCSE ve A LEVEL Başarı Bursu

1. Akademik Başarı Bursu

Beştepe Koleji bursluluk sınavında öğrencinin burs elde edebilecek bir başarı göstermesi durumunda, burs hakkının kesinleşmesi için Burs Komisyonu tarafından aile ve öğrenciyle yüz yüze yapılacak görüşmenin olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartların sağlanması halinde, Burs Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Kabul Mektubu’ öğrencinin ailesine teslim edilir. Aile ‘Kabul Mektubu’ ile beraber 2 (iki) gün içerisinde Burs ve Kayıt Sözleşmesi’ni imzalayarak kaydı gerçekleştirir.

2. LGS Başarı Bursu

Ülkemizde liseye geçişte uygulanan LGS sonuçlarında öğrencilerin yer aldıkları yüzdelik başarı dilimlerini burs ile ödüllendiriyoruz. Her yıl LGS sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte, yüzdelik dilimlere denk gelen burs oranlarını yayınlıyor ve öğrencilere uluslararası standartlarda eğitim olanağını ulaşılabilir kılıyoruz.

LGS sınav sonuç belgesi ile başvuran adayların burs hakkının kesinleşmesi için Burs Komisyonu tarafından aile ve öğrenciyle yüz yüze yapılacak görüşmenin olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartların sağlanması halinde, Burs Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Kabul Mektubu’ öğrencinin ailesine teslim edilir. Aile ‘Kabul Mektubu’ ile beraber 2 (iki) gün içerisinde Burs ve Kayıt Sözleşmesi’ni imzalayarak kaydı gerçekleştirir.

3. IGCSE ve A LEVEL Başarı Bursu

Okulumuzda çift müfredat uygulanıyor olup öğrencilerimiz İngiliz IGCSE ve A LEVEL sınavlarına katılmaktadırlar. Bu sınavlarda başarı elde eden öğrencilerimizi burs ile ödüllendiriyoruz. IGCSE ve A LEVEL başarılarına göre burs oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.