PS Seçmeleri Tamamlandı

erdalbeyBeştepe Okulları’nın sanat okulu olan Performance School, Londra ve Ankara’da sahnelenecek oyunu için oyuncu seçmelerini tamamladı.

Beştepe Okulları Performance School seçmeleri bugün yapılan jüri oylamalarıyla tamamlandı. Sabah erken saatlerde başlayan heyecanlı bekleyiş seçici kurulun gelmesiyle zirveye ulaştı. Binnaz Dorkip, Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu, Korhan Başaran ve Onur Yüce’nin salondaki yerlerini almasıyla birlikte başlayan seçmelerde adaylar hünerlerini sergiledi. Sabahtan akşama kadar süren ve Ankara’nın tüm liselerinden 200’den fazla yetenekli öğrencinin katıldığı seçmelerde kimi gitarıyla şarkı söyledi, kimi heyecana kapılıp ağladı, kimi piyanonun başına geçip en iyi bildiği parçaları çaldı.

Jüri öğrencilerin tiyatro, dans ve müzik yeteneklerine göre değerlendirme yaparken seçmelerde keyifli anlar da yaşandı. Erdal Beşikçioğlu, adayların seslerini açmaları için korku, acı dolu bir çığlık atmasını istedi. Adaylardan biri, bağıramayacağını söyleyince Beşikçioğlu’nun “Neden bağıramazsın?” sorusuna ilginç bir yanıt geldi: “Koskoca amirimsiniz. Size nasıl bağırayım?” Salonda bekleyen diğer adaylar ve jüri kahkahalara boğuldu.

Jüri Üyeleri

Beştepe Okulları bünyesinde sahnelenecek oyun için seçmelerde değerli isimler yer aldı. Jüride Dünyaca ünlü opera ve bale sanatçısı Binnaz Dorkip, Bir Delinin Hatıra Defteri ve Behzat Ç’nin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, Cumhurbaşkanlığı Başarı Ödülü sahibi Elvin Beşikçioğlu, dünyaca ünlü koreograf ve dansçı Korhan Başaran ve Müzisyen Onur Yüce gibi çok değerli isimler adayların yeteneklerini sınadı.

Girişte ve çıkışta birçok oyuncu adayı jüri üyeleriyle fotoğraf çekinmeyi beklerken Erdal Beşikçioğlu’na ilgi büyüktü. Beşikçioğlu, oyuncu adaylarıyla salonda da dışarıda da tek tek ilgilendi. Özellikle seçmelerde Beşikçioğlu, çocukları yanına alarak nasıl yapmaları gerektiğini hepsiyle özel ilgilenerek tarif etti. Çocukların, Beşikçioğlu’na ilgisi yoğundu.

Sonuçlar ise 12.10.2015 pazartesi günü web sitemiz üzerinden açıklanacak.(Sonraki Haber) »