Eskişehir Gelişim Kampı

Beştepe Okulları beşinci sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte‘’Eskişehir Gelişim Kampı’’ kapsamında Kent Park, Eti Arkeoloji Müzesi, Bal Mumu müzesi, Sazova Parkı, Cam Müzesi gibi kültürel anlamda görülmeye değer birçok yeri ziyaret ettiler.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin desteği ile ‘’Eskişehir Gelişim Kampı’’ında çevresi ile etkili iletişim kurulma, iş birliğinde bulunulma, sorumluluk alma gibi becerileri kazanırken yaratıcılık ve yaşam becerilerini de geliştirme fırsatı buldular.

Kamp süresince okul kurallarının yanı sıra toplumsal kurallarında farkına varan öğrenciler, yaşayarak öğrenmenin önemini kavramış oldular. Farklı kaynaklardan farklı yollarla öğrenmenin deneyimini, okuldaki rutin arkadaşlık ilişkilerinin dışında birbirleriyle etkileşimde bulunarak yaşadılar. Böylece bu gezi, bilişsel becerilerinin yanı sıra sosyal becerileri de desteklemiş oldu. Öğrencilerimiz kendilerine birey olma yolunda çok şey kattığını ifade ettikleri ‘’Eskişehir Gelişim Kampı’’nı unutulmaz anılarla tamamladılar.« (Önceki Haber)
(Sonraki Haber) »