BHMUN Konferansındayız


Bilkent Historical Model United Nations 2017 (BHMUN) konferansından 4 ödül ile döndük.

Model, Birleşmiş Milletler simülasyonunda uluslararası gündemlerin çeşitli komisyonlarda tartışılmasını, genç insanlar arasındaki kültürel empatinin geliştirilmesini, araştırmayı ve bilgiyi paylaşmayı teşvik eden konferanslar dizisidir.

Beştepe Okulları olarak 11 delege ile katıldığımız Bilkent Historical Model United Nations 2017 (BHMUN) konferansında 4 öğrencimiz ödül aldı.

1945 ve sonrasındaki önemli olayların ele alındığı konferansta, delegeler o tarihte yaşıyormuş gibi sorunlara çözüm buldular.

DISEC Korean War/Kore Savaşı’nın konuşulduğu komitede, Kuzey Kore delegesi olarak görev alan İl Deniz Ezgi Bayca OUTSTANDİNG DELEGATE ödülü ile başarısını taçlandırırken aynı komitede yer alan Irak delegesi Uğur Ozan Baygeldi HONORY MENTION ödülü alarak bizleri gururlandırdı.

Konferansta AHC Operation Unthinkable/ Düşünülmeyen Operasyon delegesi olarak okulumuzu temsil eden Özgür Renas Şahin OUTSTANDING DELEGATE, Fransız Büyük elçisi olarak görevini başarıyla tamamlayan Munzur Orkan Aydın HONORY MENTION ödülü aldı.« (Önceki Haber)
(Sonraki Haber) »