Amerika’ya Gidiyoruz!

ABD’nin 50 eyaleti ve 40 farklı ülkede uygulanan Destination Imagination organizasyonu için öğretmenleriyle birlikte Antalya’daki Türkiye Finallerine giden Beştepe Gamers, Türkiye 2.si olarak Mayıs ayında ABD’de düzenlenen dünya finallerine katılmaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination, ABD’nin 50 eyaletinde ve 40 farklı ülkede uygulanmaktadır. Öğrencilere takım çalışması, problem çözme, işbirliği, zamanı iyi kullanma ve iletişim becerileri kazandırmayı hedefleyen organizasyona katılan takımlar, 1 yıl boyunca anlık ve takım görevlerine hazırlanır, yerel olarak düzenlenen turnuvalarda okullarını temsil eder. Yerel turnuvalarda derece alan takımlar ABD’nin Knoxville, Tennesse Eyaleti’nde her yıl düzenlenen Global Finals yarışmalarına katılmaya hak kazanırlar.

Destination Imagination organizasyonu için öğretmenleriyle birlikte Antalya Kampına giden Best Gamers’da Türkiye 2.si olarak mayıs ayında ABD’de düzenlenen dünya finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.(Sonraki Haber) »