Sadece BİR DAKİKA Duruyoruz

 

Atamızın ışığında ilerliyor, yalnızca onun huzurunda 1 dakikalığına duruyoruz. Yıllar da koşullar da değişse biz hep Atamızın izindeyiz.

Yıllar önce Samsun’da tutuşturulan kurtuluş meşalesini yine elden ele taşıyacak, Cumhuriyet ruhunu en genç ruhumuzla yaşayacağız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Samsun’da başlatılan kurtuluş mücadelesi ruhu ile kutlamak için coşku dolu bir programla hazırlayan Beştepeliler, Zoom canlı yayın bağlantısı üzerinden İstiklal Marşımızı hep birlikte söyleyerek 19 Mayıs törenini başlattılar. Hep bir ağızdan okunan İstiklâl Marşımızla Samsun’a çıkış ruhunu yaşarken çok sesli Cumhuriyet koromuza katılan tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz bizlere unutulmaz bir 19 Mayıs anısı bıraktılar.
Youtube kanalımız üzerinden gerçekleşen bayram özel yayınımızda, Beştepeli gençler heyecanla hazırladıkları gösterileri sunarken Atatürk’e yaraşır bir neslin resmini çizdiler. Beştepelilerin evlerinden hazırladıkları muhteşem tören; koro performansları, Ata’ya mektup, vals ve zeybek gösterisi gibi çeşitli gösterilere ev sahipliği yaptı.
Gerçekleşen törenin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için çevrim içi Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştirerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programımızı tamamladık.