Koronaya Karşı Oyunlu Koruma

Pandemi döneminde okul günlerini güvenli ve eğlenceli hale getirmek için kurguladığımız ‘’Bestiçin’’oyunu, tüm heyecanıyla başladı. Oyunumuz, üç altın kuraldan oluşuyor: maske, mesafe ve temizlik.

Beştepe Koleji olarak 1 Haziran’da anaokullarının açılması kararının ardından hızlı bir adaptasyon süreci ile benzersiz bir uygulamayı hayata geçirdik. Okulumuzun gözbebeği olan köpeğimiz Best’in başrolde olduğu bir oyun kurgulayarak, pandemi döneminde okul günlerini, çocuklarımız için unutulmaz bir anıya dönüştürmeyi amaçladık. Best ve Best’in yeni arkadaşı Tepe’yi buluşturacak oyunumuz, okul öncesi yaş grubu için zorlayıcı olacağını öngördüğümüz maske kullanımı, sosyal mesafe gibi kuralları çocuklarımız için eğlenceli bir etkinliğe dönüştürecek yönergeler içeriyor.

Eğer öğrencilerimiz 14 gün boyunca bu üç altın kurala uyarlarsa oyunun sonunda Best’i, çok özlediği arkadaşı Tepe’yle buluşturacaklar ve Tepe de evini Beştepe Kolejine taşıyacak.

Best 14 gün boyunca her gün, öğrencilerin okuldaki kurallara uyumuyla ilgili onlara geri bildirim veren mektuplar gönderecek. Okulumuzun güvenlik görevlisinden öğretmenlerine kadar herkesin dahil olduğu Bestiçin oyunu, çocuklarımızı koronadan korumanın ötesinde kalıcı bir dost kazanımıyla onları ödüllendirecek. Önümüzdeki günleri biz de heyecanla bekliyor, Best ve Tepe’nin buluşmasını şimdiden iple çekiyoruz.(Sonraki Haber) »