KAYIT BAŞVURUSU VE KONTENJAN BİLGİLENDİRME

Değerli Veli Adayımız,

Daha önce sizlerle paylaştığımız üzere 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için okulumuzun kontenjan durumu aşağıda belirtilmiştir.

Bilimsel Hazırlık Sınıfı hariç tüm sınıf seviyelerinde ikinci erken kayıt dönemi 8 Mart 2024 tarihinde sona ermektedir. Güncel kontenjan sayılarını 9 Mart tarihi itibari ile okulumuz Halkla İlişkiler Biriminden öğrenebilirsiniz.

Bilimsel Hazırlık Sınıfı ikinci erken kayıt dönemi 15 Mart 2024 tarihinde sona ermektedir. Güncel kontenjan sayılarını 16 Mart tarihi itibari ile okulumuz Halkla İlişkiler Biriminden öğrenebilirsiniz.

3 ve 4 Yaş Grubu

  • 2024-2025 eğitim yılında okul öncesi 3 ve 4 yaş grubu aday öğrenciler için yapılan başvurularda, kontenjan olması halinde, okulumuz Halkla İlişkiler Birimi, atanan sıra numarasına göre aday velilerimizle iletişime geçecektir. Bu kapsamda telefon ve e-mail adresinizin doğruluğu önem teşkil etmektedir.

5 Yaş Grubu ve 1,2,3,4,5,6,7,8.Sınıf

  • 2024-2025 eğitim yılı için aşağıdaki tabloda sınıflar seviyesinde kontenjan sayılarımız paylaşılmıştır. Kontenjan bulunan sınıf seviyeleri için başvuru sırası esas alınacaktır. Formu eksiksiz olarak dolduran aday velilerimize sistem tarafından otomatik başvuru sıra numarası verilmektedir. Okulumuz Halkla İlişkiler Birimi, atanan sıra numarasına göre aday velilerimizle iletişime geçecektir. Bu kapsamda telefon ve e-mail adresinizin doğruluğu önem teşkil etmektedir.

 

  • Aşağıdaki tabloda belirtilen boş kontenjan sayısı kadar asil başvuru, sonrası için de yedek başvuru alınacaktır. Asil aday başvuru süreçleri tamamlandıktan sonra, kontenjan olması durumunda yedek başvurular verilen sıra numarasına göre aranacaktır.

 

  • Süreç içerisinde tayin/ görevlendirme gibi durumlara dayalı olarak, anlık kontenjan değişiklikleri yaşanabilmektedir. Aşağıdaki tabloda mevcutta boş kontenjanımızın bulunmadığı sınıf seviyelerimiz için gerçekleştireceğiniz başvurularda sistem tarafından yedek başvuru sırası alabilirsiniz. Bu gibi açılan kontenjanlarda, yedek başvuru sırasına göre halkla ilişkiler birimimiz iletişime geçecektir.

Yukarıdaki tabloda kontenjan bulunan sınıf seviyelerine başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

Lise Kayıt Başvuruları

  • Lisemizin ‘Bilimsel Hazırlık Sınıfı’ harici diğer ara sınıflarına (9,10,11 ve 12.sınıf) sadece yurt dışından nakil gelen ya da yurt içinde uluslararası bir öğretim programında öğrenim gören öğrencilerin kabulü yapılmaktadır.
  • 2024-2025 eğitim yılında lisemizde Bilimsel Hazırlık Sınıfı ve ara sınıflarda öğrenim görmek için yapılan başvurularda, kontenjan olması halinde, okulumuz Halkla İlişkiler Birimi, atanan sıra numarasına göre aday velilerimizle iletişime geçecektir. Bu kapsamda telefon ve e-mail adresinizin doğruluğu önem teşkil etmektedir.

Başvurunun Geçersiz Sayılacağı Durumlar

  • Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması çok önemlidir. Süreçte eksik ve hatalı bilgi içeren başvurular tespit edilmesi halinde (örneğin sınıf seviyesinin yanlış seçilmesi, doğum tarihinin yanlış yazılması, öğrenci TC bilgisinin yanlış girilmesi, vb.) başvuru geçersiz sayılacaktır. Yeniden başvuru yapılarak yeni aday başvuru sırası alınması gerekecektir.
  • Okul tarafından verilen randevuya gelmeyen veli adayları başvuru hakkını kaybedecektir. Başvuru sırası bir sonraki veliye geçer.
  • Oluşturulan randevu sonrası, aday öğrencinin Kayıt Kabul Komisyonundan olumlu cevap alması durumunda, öğrenci kayıt işlemlerinin 2 (iki) gün içerisinde tamamlamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde kayıt hakkını kaybeder.

 

Okulumuza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz.