Cumhuriyeti Eğitimle Yaşatacağız!

Beştepe image1Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu MEB Şura Salonu’ndaki kutlamalarla karşıladı.

Beştepe Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenini MEB Şura Salonu’nda yapılan törenle kutladı. Beştepe Okulları öğrencile
rinin tamamının katıldığı törende 1200 kişilik MEB Şura Salonu dolarken ayakta izleyiciler olduğu görüldü.

Mavi Bir Bahar: Cumhuriyet

Saygı duruşunun ardından soprano ve tenor solistler eşliğinde İstiklal Marşı’nın okundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Beştepe Okulları Kurucusu Gökhan Ünlüer konuşmasını gerçekleştirdi. Ünlüer konuşmasında 21. yüzyıl becerilerinin öğrencilerimize kazandırılmasında izlenen yollardan ve bu yolların öğrencilerin hayatlarını olumlu yönde nasıl etkileyeceğinden bahsetti.

Konuşmanın ardından Beştepe Okulları öğretmenlerinin çalışmalarıyla hazırlanan ve tüm Beştepe Okulları öğrencilerinin yer aldığı “Mavi Bir Bahar: Cumhuriyet” adlı oyuna geçildi. Oyunda duygusal anlar yaşanırken Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıran öğrenciye söylenen “Çalın Davulları” türküsü büyük alkış aldı. Öğrencilerin dansları, şarkıları ve oyunda sergiledikleri performansları velilerden beğeni topladı. 10. Yıl Marşı’yla birlikte tüm öğrencilerin ellerinde Türk Bayrakları’yla sahneye çıkışı velileri duygulandırdı.

Bu Yıl “İlk”ler Yine Beştepe’de

Beştepe Okulları, bu yıl yine törende ilklere imza attı. Yurtdışında olan ya da çeşitli nedenlerle gösteride bulunamayan veliler için Periscope üzerinden canlı yayın yapıldı.

Ayrıca bu yıl #EgitimleYasatacagiz hashtag’i ile cumhuriyet coşkusunu tüm Türkiye’yle sosyal medya üzerinden paylaşan Beştepe Okulları, eğitimin önemine vurgu yaptı.(Sonraki Haber) »