Cumhuriyeti Eğitim Yaşatacaktır

Beştepe Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde yapılan görkemli törenle büyük bir coşkuyla kutladı.

Beştepe Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde yapılan görkemli törenle büyük bir coşkuyla kutladı. Saygı duruşu ve opera sanatçısı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Beştepe Okulları Kurucusu konuşmasını gerçekleştirdi. Sayın kurucumuz konuşmasında, Cumhuriyet’in ne kadar zor, meşakkatli ve büyük bedeller ödenerek kurulduğunun, büyük kahramanlık hikayeleri ile Kurtuluş Savaşı’nın kazanıldığının altını çizdi. Türk kadınlarının kurtuluş mücadelesindeki ve Cumhuriyet’in kuruluş sürecindeki önemini vurguladı. Konuşmasını köy enstitülerinin ruhunu anlatan bir anekdotla sürdüren Sayın Kurucumuz, eğitim kültürü ve eğitim ahlakının önemini belirtti.

Tüm Beştepe Okulları öğrencilerinin yer aldığı törende öğrencilerin dansları, şarkıları ve oyunda sergiledikleri performansları velilerden beğeni topladı. Beştepe Okulları öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende coşku, heyecan, mutluluk ve gözyaşı bir aradaydı. Yurtdışında olan ya da çeşitli nedenlerle gösteride bulunamayan veliler için Periscope üzerinden canlı yayın yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da #EgitimleYasatacagiz hashtag’i ile cumhuriyet coşkusunu sosyal medya üzerinden paylaşan Beştepe Okulları, eğitimin önemine vurgu yaptı. İzmir Marşı ile birlikte tüm öğrencilerin ellerinde Türk Bayrakları’yla sahneye çıkışı ve velilerinde bu coşkuya katılmasıyla Cumhuriyet Törenimiz tamamladı.(Sonraki Haber) »