Nobel Ödülü Yolunda A Level

Beştepe Koleji’nin bu yıl 2.sini düzenlediği ve önemli konuklarını ağırladığı A Level Day’ etkinliğinin bu yıl ki teması ‘’Nobel Ödülü Yolunda A Level’’ idi.

A Level Day etkinliği, Beştepe Koleji Kurucusu Sayın Gökhan Ünlüer’in; Beştepe Koleji’nin, neden A Level müfredatı ile bir araya geldiğini anlatan konuşması ile başladı. Sayın Ünlüer, küresel sorunları çözebilen, yüksek katma değer üreten bireyler yetiştirme hedefinde olduğunu vurgulayan konuşmasında, uygulanan çift müfredatın önce çocuklarımıza, sonra ülkemize ve dünyaya büyük katkılar sağlayacağını söyledi. ‘’ Küresel başarılara çocuklarımızı hazırlıyoruz, dünya liginde biz de varız.’’ diyerek konuşmasını sürdürdü.

Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu konuşmasında, eğitimde girişimciliğin önemini ve okullar arasındaki derin nitelik farklılıklarının ortadan kaldırılması hedefinde olduklarını vurgularken, eğitim öğretimdeki vizyoner bakış açısından ötürü Beştepe Koleji’ni tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

SirDominickChillcott ,Türkçe olarak başladığı konuşmasında göreve geldiği ocak ayından bu yana ilk lise ziyaretini Beştepe Koleji’ne gerçekleştirdiğini açıklayıp,  A Level müfredatı ile yollarını sürdürmelerine duyduğu mutluluğu dile getirerek Gökhan Ünlüer’i  tebrik etmiştir. IGCSE sınavlarında üstün başarı göstererek A* alan öğrencilere başarı sertifikalarını takdim etmiştir. Kurucumuz, öğrencilerimiz ve SirDominickChillcott toplu fotoğraf çekimi gerçekleşmiştir.

Duke of Edinburgh International Award tarafından akredite edilmiş olan okulumuz, Edinburgh Türkiye temsilcisi ve THREHF Başkanı Sn. Sultan Yılmaz için öğrencilerimizin Bronz Kategori, Eskişehir Kampı’nda hazırladıkları imzalı tişört sahnede takdim edilmiştir.

Cambridge International’ın marka yüzlerinde seçilen öğrencimiz, Asmin Nupel Akıncı, University of Cambridge International Examinations tarafından büyük övgüler almış blogu “My IGCSE Journey”inin şifresini Duru Yavuz’a vererek devir teslim törenini tamamlamışlardır.

Etkinliğin 2. oturumu ‘’Nobel Ödülü Yolunda’’ paneli ile sürmüştür. ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Soner Yıldırım’ın moderetörlüğünde gerçekleşen, 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşen panelde, Nobel ödülünün ifade ettikleri, Nobel ödülünün önemi ve bir ülke olarak gelecekte Nobel Ödülü kazanma şansımızı nasıl arttırabileceğimiz soruları A Level programıyla yürüttüğümüz çift müfredatımızın gelecek için en büyük umut olacağı noktasındaki hem fikirliliğimizle sonlandı.

 

Katılımcılar:

İngiltere Büyükelçisi SirDominckChillcott,Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Doç.Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu,TED Üniversitesi Eğitim Fakülltesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Kavlak,Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş,Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Temel,ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Soner Yıldırım,Ankara Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Ayfer Alper,Türkiye Edinburgh Temsilcisi ve THREHF Başkanı Sultan Yılmaz,İngiliz Büyükelçiliği Okul Müdürü Andrew Ryan,İngiliz Büyükelçiliği OkuluYönetici Müdürü Melek Burton,Pakistan Büyükelçiliği Okul Direktörü GhalibGillani,ABD Eğitim Danışmanı Naz Etçioğlu,Dünyanın en iyi 10. Üniversitesi olan ImperialCollege’da öğrenim gören Ece Kayan,AKFEN Holding Genel Müdürü Barış Barçak,COMPASSGroup Bölge Müdürü Mahmut Uygun,İş Bankası Kıdemli Müdürü Çiğdem Özdemir,Beştepe Koleji velileri, öğretmenleri, öğrencileri ve idarecileri bulunuyordu.