Mavi Yeşil Yaz Okulu

Beştepe Koleji Mavi Yeşil Yaz Okulunda, bu yıl da 3-10 yaş arası öğrenciler, branşlarında uzman antrenör ve öğretmenlerimiz eşliğinde Çayyolu Kampüsümüzde tam gün eğlenerek öğreniyorlar.

Miniklerimiz; İngilizce, dans, yaşam becerileri, okuma, makers ve spor derslerinin yanı sıra keyifli parkur aktiviteleriyle dolu dolu bir yaz geçiriyorlar. Okul bahçemizde kitap okuyor, resim çiziyor ve hatta biber ekiyorlar…

Ekoloji dersleri ile doğadaki değişimleri ve hareketliliği gözlemleyen öğrencilerimiz; bitkileri ve hayvanları ise görerek, duyarak, koklayarak ve dokunarak inceleme fırsatı buluyor. Stafet çalışmaları ve robotik kodlama eğitimi sayesinde motorik becerilerini geliştirerek inovatif düşüncelerini hayata geçiriyor ve eğlenceli aktivitelerle zenginleştirilmiş yabancı dil programına katılıyorlar.

Bu yıl bir ilke imza atarak uzman eğitmen kadromuza eşlik eden lise öğrencilerimiz, ”mentör” olarak Beştepe Kolejinde edindikleri deneyim ve tecrübeleriyle yaz okulu öğrencilerimizle bir aradalar. Robotik kodlama, basketbol, yüzme, voleybol, akıl oyunları, story telling, dans ve yaşam becerileri gibi derslere katılan öğrencilerimiz bu yazı en verimli şekilde geçiriyorlar.