Isabelle Millon’la Düşünmeyi Düşünmek

dsc_0024_m-1Beştepe Okulları öğrencileri, felsefeci, eğitimci, yazar ve araştırmacı Isabelle Millon’la felsefe atölyesinde buluştu. 40’tan fazla ülkede atölyeler, seminerler ve çalışmalar düzenleyen Millon çocuklara düşünmeyi öğretmeyi amaçladığını ifade etti.

Beştepe Okulları öğrencileri, Isabelle Millon ile felsefe tartışmaları atölyesinde buluştu. Felsefenin düşünmeyi öğrenmek olduğunu söyleyen Millon, konuşmak için düşünmek, düşünmek için dinlemek gerektiğini söyleyerek öğrencilerin dikkatle kendisini dinlemelerini söyleyerek atölye çalışmasına başladı. Okudukları kitaplarda en çok öğrencilerin neyi sevdiğini soran Millon, aldığı yanıtlar üzerine öğrencilerin düşünmelerini sağlayacak sorularla onları yönlendirdi. Öğrencilerin verdiği yanıtlardan ötürü mutlu olan Millon, kendilerini tanımaları için farklılıklara odaklanmaları gerektiğini ifade etti.

İlkokul öğrencilerinin ardından anaokulu öğrencileriyle de atölye çalışmaları yapan Millon, öğrencilerin kitaplarını imzaladı. 2. dönem de Beştepe Okulları öğrencileriyle buluşmayı hedeflediklerini belirten Millon, çalışmalara öğrencilerin istekle katılmalarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.