Cambridge’e “Canlı” Bağlandık!

Beştepdsc_3365-1e Okulları hazırlık sınıfı öğrencileri, Cambridge Üniversitesi Fizik Profesörü Mete Atatüre ile Skype üzerinden canlı bağlantıyla buluştu.

Beştepe Okulları öğrencileri, fizik alanında çok önemli buluşlara imza atan, dünyanın en ince led teknolojisinin mucidi Profesör Doktor Mete Atatüre ile Skype üzerinden canlı bağlantı ile sohbet etti.

Beştepe Okulları öğrencileriyle buluşan Atatüre öğrencilerden gelen soruları yanıtlarken öğrencilere tavsiyelerde de bulundu. Yurtdışında lisans ve lisansüstü eğitim için neler yapmaları gerektiğini anlatan Atatüre, Beştepe Okulları öğrencilerinin ekstra bir şansının olduğunu da ifade etti.

A-Level Sizi Hep Öne Geçirecek!

Cambridge International School olarak akredite edilen ve A-Level Programı uygulayan Beştepe Okulları’ndan mezun olan öğrencilerin yurtdışında okumalarında özellikle de Cambridge Üniversitesi’ne yerleşmelerinde çok büyük avantajları olduğunu söyleyen Atatüre, “Ben aynı zamanda Cambridge Üniversitesi’nde seçici kurulda olduğum için gelen öğrenci profillerinden A-Level’ın ne kadar önemli olduğunu görebiliyorum. Bu programla gelen öğrenciler, burada istediği alanın yazılı ve sözlü sınavına girip başarılı olduktan sonra programa kabul ediliyor ve üniversite 1. sınıf aslında A-Level’dan üniversiteye yumuşak geçiş özelliği taşıyor. O yüzden içinde bulunduğunuz programın ne kadar önemli olduğunu bilin.” dedi.

Patentlerinden ve buluşlarından da bahseden Atatüre, Beştepe Okulları öğrencilerine sevdikleri işi  yapmak için çalışmalarını öğütledi. Hayallerinin peşinden gitmek için çok çalışmaları ve doğru adımları atmaları gerektiğini de ifade etti.

Beştepe Okulları öğrencileri ocak ayında düzenlenecek İngiltere ziyaretinde Atatüre’nin konuğu olarak Cambridge Üniversitesi’nde olacaklarının müjdesini de aldılar.« (Önceki Haber)