Dünyanın Zirvesine Yerleştik!

Dünyada Cambridge Üniversitesi, Türkiye‘de ODTÜ hedefine odaklanarak hazırlanan öğrencimiz Işın Beyza Demir, Cambridge Üniversitesini kazanarak ilk hedefine ulaştı. Şimdi sırada ODTÜ, ileride ise Nobel var!

Dünyanın en iyi üniversitelerinin başında gelen Cambridge Üniversitesi Mühendislik Bölümünü kazanan öğrencimiz Işın Beyza Demir, daha önce de okulumuza IGCSE Dünya Birinciliği’ni getirmişti. Bugüne dek 92 öğrencisinin Nobel ödülüne layık görüldüğü Cambridge Üniversitesini kazanan Işın; okulumuzu Nobel hedefine bir adım daha yaklaştırdı.

Altın üçgen olarak da adlandırılan dünyanın en iyi üniversitelerinin başında gelen Cambridge Üniversitesi Mühendislik Bölümünü kazanan Beştepe Kolejinin IGCSE Dünya Birincisi öğrencisi Işın Beyza Demir birçok dalda elde ettiği başarılarıyla ülkemizin parlak gençlerinden biri… METU liseler arası mühendislik yarışması 1.si, Nasa SpaceApps Challenge 3.sü, Cambridge Upper Secondary Science Competition’dan altın madalya başarısı, St. Petersburg State Universty Olympiad of Russian as a Foreing Language 2.si olan Işın, son olarak dünyanın en iyi üniversitesinin en iyi bölümlerinden birine yerleşti.

Bünyesinde barındırdığı 92 kişinin Nobel ödülüne layık görüldüğü Cambridge Üniversitesini kazanan Işın; Beştepe Kolejinde çift diploma programıyla eğitim aldığını ilk hedefinin çift yönlü başarı elde etmek olduğunu belirtti. Dünyada Cambridge Üniversitesi Türkiye‘de ise ODTÜ’yü kazanmak üzere başarı yolculuğuna çıktığını anlatan Işın; Cambridge Üniversitesi ile bunu başardık sırada ODTÜ var dedi. İkinci ve en önemli hedefinin ise ülkesine Nobel ödülü getirmek olduğunu, bu gururu tüm ülkesine yaşatacağına inandığını ifade eden öğrencimiz başarı çıtamızı Nobel ödülüne yükseltti.

Cambridge Uluslararası Eğitim Birimi Bölge Müdürlüğü, okulumuzu ziyaret ederek öğrencimiz Işın Beyza Demir’le bir röportaj gerçekleştirdi. Işın’ın pek çok kademeden oluşan Cambridge başarısı, son olarak kazandığı %100 bursla zirveye ulaştı. Dünyanın en seçkin üniversitelerinden biri olan Cambridge’de mühendislik okumak üzere yolcu edeceğimiz Işın’ın bize daha birçok gurur yaşatacağına inanıyor, öğrencimizi bir kez daha tebrik ediyoruz.(Sonraki Haber) »