Cumhuriyet, Sonsuza Dek!

Beştepe Okulları bir ilke imza atarak saat 19.23’te vals gösterisiyle başlayan anlamlı bir 29 Ekim Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Beştepe Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı anlamlı bir gösteriyle kutladı. Beştepe Okulları öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende coşku, heyecan, mutluluk ve gözyaşı bir aradaydı. Beştepe Okulları Performance Hall’de gerçekleştirilen törene yaklaşık 700 veli izleyici olarak katıldı.

Anaokulu Öğrencilerimizden Ata’ya Saygı

29 Ekim Cumhuriyet Balosu, anaokulu öğrencilerimizin Mustafa Kemal Atatürk puzzle’ını yapmasıyla başladı. Miniklerimiz, Atatürk puzzle’ını bitirdiğinde salonda coşkulu bir alkış duyuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşması yapıldı. Cumhuriyetimizi kutladığımız bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ederek kurucumuz, Beştepe Okulları’nın fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için giriştiği mücadeleden bahsederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Beştepe Okulları, Atatürk’ün izinde, çağdaş uygarlığın izinde yılmadan ilerleyecek, yarınları aydınlatacak pırıl pırıl çocuklar yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. Birazdan izleyeceğiniz gösteri de bunun kanıtı olacaktır. Biz, bayramımızı, Cumhuriyet Bayramı’mızı bayram gibi yaşayıp yaşatağız, sonsuza dek!”

Cumhuriyet Valsi Açılış Dansı

Balo, öğrenclerimizden Ateş Özçelik ve Partneri Dilara Arıtürk’ün eşli dansıyla devam etti. Ardından törenin en heyecanlı kısmına, açılış valsine geçildi. Bu yıl bir ilke imza atan Beştepe Okulları, anne-babalarla çocuklarını vals gösterisi için hazırladı. Sunulan vals gösterisinin ardından öğrenciler Cumhuriyet şiirini seslendirdi.

Bu Hasret Bizim

Öğrencilerimizin şiirlerini okumalarının ardından Kuvayi Milliye Destanı sahnelendi. Öğrencilerin ciddiyetleri, Kurtuluş Savaşı’nda yaşananları yansıtan oyunları izleyicileri duygulandırdı. Kuvayi Milliye’nin ruhunu yansıtan öğrenciler, bugünlere nasıl gelindiğini, cumhuriyetin nasıl kurulduğunu sergiledikleri oyunla velilere en iyi şekilde anlatırken çocukların bombalar düştükten sonra diriliş anını canlandırdıkları sahne büyük alkış aldı. Öğrenciler oyunlarını “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür / Ve bir orman gibi kardeşçesine / Bu hasret bizim” diyerek bitirdiler. Marşların ardından ise havai fişek gösterisine geçildi. Yine bir ilke imza atan Beştepe Okulları, tören sonrası yaklaşık 5 dakika süren ve gökyüzünü aydınlatan bir havai fişek gösterisi sergiledi.

Beştepe Okulları öğrencileri ve velileri balo sonrası yapılan gösterilerden çok etkilendiklerini dile getirerek bundan sonraki bayramların da aynı güzellikte geçmesini dilediklerini belirterek salondan ayrıldılar.

 « (Önceki Haber)
(Sonraki Haber) »