Beştepeliler London MUN (LIMUN) İçin Hazır

un_logoBeştepe Okulları öğrencilerinin Londra’da katılacağı London Model United Nations (LIMUN) konferans konuları LIMUN Konseyi tarafından belirlendi.

Daha önce katıldıkları MUN Konferansı’ndan ödülle dönen Beştepe Okulları öğrencileri Damla Ege Yüksel ve Sıla Naz Güre, konferans konularına göre çalışmalarına başladı. 24-28 Şubat tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek olan LIMUN Konferansı için hazırlanan öğrencilerimiz, konuları kapsamında öğretmenleri eşliğinde kampa girdi.

Bu kapsamda Beştepe delegeleri LIMUN Konferansı NATO Delegasyonu’nda “Türkiye’nin Doğu Sınırlarındaki Durumu” ve “Libya’da Efektif Bir Hükümeti Etkili Hale Getirme” konularını tartışacaklar.

Okulumuz öğrencileri Birleşmiş Milletler Sığınmacılar Yüksek Komisyonu’nda ise “Konakçı Ülkelerde Kapasite Oluşturma” ve “Ülkesizlik Probleminin Üstesinden Gelme” konularını masaya yatıracaklar.

Son olarak Birleşmiş Milletler Çevre Programı kapsamında da Beştepe temsilcilerimiz, “İklim Değişikliğine Hitap Eden Uluslararası Anlaşmaları Uygulama” ve “Kapsamlı Doğa Dostu Ekonomiyle Fakirliğin Tamamıyla Ortadan Kaldırılması” bildirilerini sunacaklar.