Beştepe’den Sosyal Sorumluluk Projeleri

Beştepe Koleji öğrencileri, dönem boyunca gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile eşit imkanlara sahip olmayan arkadaşlarının eğitim hayatına mutluluk veren dokunuşlarda bulundular.

Beştepe Koleji, 1. sınıf öğrencisi İdil Neva Saraçoğlu’nun Eşit-İM topluluğunun Eşit İmkanlar Projesi kapsamında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında arkadaşlarıyla birlikte köy okullarına kitap, eğitim gereçleri ve oyuncak yardımında bulundular. Büyük bir duyarlılıkla projeye destek olan öğrencilerimiz,  eşit imkanlara sahip olmayan arkadaşlarına yardım etmekten oldukça mutlu olduklarını söylediler.  4. Sınıf öğrencilerimiz ise; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize satışını yaptıkları Atatürk rozetlerinin geliri ile ‘’Gaziantep Kenan Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’’ öğrencilerine ihtiyaçları olan spor ayakkabıları aldılar. Paylaşmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu söyleyen öğrencilerimiz, bir sosyal sorumluluk projesine daha hayata geçirmiş oldular.

Bununla birlikte 10. sınıf öğrencilerimizin, lise genelinde başlattığı yardım kampanyası sayesinde Siirt Yenimahalle İlkokuluna ve Çankaya Kıymet Necip Tesal İlkokuluna kitap, defter ve kıyafet desteğinde bulundular attılar. Dönem içinde gerçekleşen ilkokul ve lise kermeslerinde elde edilen gelirler işitme engelliler ve LÖSEV yararına toplandı. LÖSEV gönderdiği Teşekkür Sertifikası ile öğrencilerimizi onurlandırdı.

Tüm bunların yanı sıra dışardaki dostlarını unutmayan ilkokul öğrencilerimiz, Makers dersinde kedi evleri yaparken hazırlık sınıflarımız ise Hayvan Kurtarma Derneği için okul genelinde başlattıkları kampanya ile kilolarca mama ve çok sayıda battaniye götürerek her alanda gösterdikleri duyarlılıklarını bir kez daha ortaya koydular.« (Önceki Haber)
(Sonraki Haber) »