Beştepe’de “Büyük Buluşma”

bursluluk foto“Büyük Buluşma” adıyla düzenlenen Beştepe Okulları Bursluluk Sınavı yoğun bir katılımla 06.03.2016 tarihinde gerçekleşti.

“Büyük Buluşma” adıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Beştepe Okulları Bursluluk Sınavı’na 3000’in üzerinde katılım gerçekleşti. Sınava 4 gün kala yoğun ilgiden dolayı başvurular kapatıldı. Saat 10.00 ve 14.00 olmak üzere iki oturumda gerçekleşen sınavda öğrencilerin devam ettikleri sınıf bazında ilgili alanlardan sorular soruldu.

Veliler Atölyelerde!

Beştepe Okulları Bursluluk Sınavı’nda öğrenciler ter dökerken velileri de heyecanlı bekleyiş sırasında hem okulu tanıdı hem de atölyelerde çeşitli çalışmalara katıldı. Veliler, fen laboratuvarlarımızda öğretmenlerimizin deneylerini izlediler, kendileri de deney yapma fırsatı buldular. Ayrıca velilerimiz resim atölyesinde sulu boya çalışmasına, müzik atölyesinde piyano dinletisine, drama atölyesinde mini oyunlara, satranç atölyesinde satranç derslerine katıldılar. Masa tenisi oynayan, dans atölyesinde dans eden veliler de yok değildi. Beştepe’nin eğitim politikasıyla ilgili de bilgi alan veliler, okulu daha yakından tanıdılar.

Sonuçlar 21 Mart’ta

Beştepe Okulları Bursluluk Sınavı sonuçları 21 Mart 2016 Pazartesi günü bestepebursu.com internet sitesi üzerinden görülebilecek.