YKS’de Büyük Başarı!

A Level diplomalarının ayrıcalığı sayesinde dünyanın çok sayıda prestijli üniversitesinden kabul alarak bizleri gururlandıran 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversite sınavında da gösterdikleri başarıyla göğsümüzü kabarttılar.

Mezun olan 35 öğrencimizin tamamı 4 yıllık üniversitelere yerleşerek toplu başarı gösterirken sayısal grubu öğrencilerimizin %50’si ise ülkemizde bir tıp fakültesine yerleşme puanı alarak yüksek bir başarıya imza attı. Eşit ağırlık öğrencilerimizin ise %38’i, Türkiye’nin %1’lik diliminde yer aldı. 2,4 milyon adayın katıldığı sınavda öğrencilerimiz; farklı puan türlerinde okulumuza ilk 1000’de 3 derece, ilk 5000’de 15 derece, ilk 10.000’de ise 26 derece kazandırmış oldular.

Lise hayatlarının tamamını Beştepe Koleji eğitim sisteminde ve başka hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan tamamlayan 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversite sınavında benzersiz bir toplu başarı elde ettiler.  6 kişilik masa başı sistem, güçlü akademik kadro ve olmazsa olmaz disiplin sayesinde bu önemli dereceleri elde ettiklerini ifade eden öğrencilerimiz, emeği geçen ve büyük özveriyle onları hazırlayan öğretmenlerine şükranlarını sundular.

Sayısal grubu öğrencilerimizin yarısı, diledikleri takdirde ülkemizde bir tıp fakültesine yerleşebilecek puanları alarak yüksek ve kitlesel bir başarıya imza attı. Bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.