ODTÜ HBEC Liseler Arası Mühendislik Yarışmasında Birinciyiz!

Lise öğrencilerimiz, ODTÜ önderliğinde gerçekleşen ve 33 ülkede; 96 üniversite, 7500 aktif üye ile 2 milyondan fazla öğrenciye ulaşan BEST (Board of European Students of Technology) organizasyonu HBEC (High School BEST Engineering Competition) ile liseler arası mühendislik yarışmasında birinci oldular.

ODTÜ merkezli BEST Ankara, bu yıl ilk kez düzenledikleri HBEC (High School BEST Engineering Competition)) 2019 etkinliği ile öğrencilerin mühendisliği tanımaları, el becerilerini test etmeleri ve teknik bir problemi belirli bir zaman içerisinde çözebilmeleri amaçlıyor. Geliştirdikleri proje ile finale katılmaya hak kazanan öğrencilerimizden; Aybüke Bağcı, Işın Beyza Demir, Kuzey Kaçar ve Duru Aktürk’ten oluşan “Matrices“ ekibi oldu.

Liseler arası mühendislik final yarışmasında projeleriyle iddialı birçok okulu geride bırakan “Matrices” ekibinin sunumu, ODTÜ jürisi tarafından,  en yaratıcı ve inovatif çalışma olarak değerlendirilerek birinci seçildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz