Middlesex Üniversitesi Drama Topluluğu Beştepe’de!

Ocak ayında Middlesex Üniversitesi Drama Topluluğu Beştepe Okulları öğrencileriyle buluştu.

Middlesex Üniversitesi İngiltere’de sahne sanatları eğitiminde oldukça prestijli bir konuma  sahip ve açıkçası ekip de böyle bir üniversiteye yakışır yetenekli kişilerden oluşuyordu.

Hepsi çok sempatiklerdi. Çocuklarla çok güzel zaman geçirdiler. Bir hafta süresince anaokulu ve ilkokul öğrencileri ile buluşan Callum John Quine, Martin Mobökk Pedersen, Elena Laura Dinu, Rishiraj Sanjay Kulkarni çocukların İngilizce duyup İngilizce konuşma pratiklerini geliştirmelerine katkı sağladılar. Anaokulu öğrencilerinden gitmesinler diye ağlayanlar bile oldu. Ama olsun, yine gelecekler nasıl olsa.middlesex üniv

O kadar keyifli çalıştılar ki 5 gün gibi kısa bir sürede anaokulu öğrencilerimizle “Walking in The Jungle” adlı çocuk şarkısının tiyatro uyarlamasını sahnelediler. İlkokul öğrencilerimizle ise çocuk tiyatrosunun ünlü eserlerinden biri olan Tish Farrel’in “The Hare Who Would Not Be King” adlı eserini sahneye taşıdılar.

Onlar sahnedeyken veliler de çok mutluydu, öğrenciler de, tabi drama topluluğunun sevimli üyeleri de.

Tabi ortaokul ve lise öğrencilerini de unutmadılar. Onlarla da günübirlik bir seminer gerçekleştirdiler.

Bu arada Türkiye’yi çok sevdiler. Daha Ankara’yı görerek bu kadar sevdilerse demek tüm Türkiye’yi gezseler hiç gidemeyeceklerdi. Öyle güzeldi ki etkinlik çocuklar için, yine gelmelerini özlemle bekliyor çocuklarımız, tabi biz de. Giderken de okulumuzun anı defterine not bıraktılar:

Laura Dinu: “It’s been an amazing experience.”

Rishiraj Sanjay: “Thank you for giving this wonderful opportunity and hope to see you again in the near future.”

Callum John Quine: “What an experience it has been. The students are truly remarkable!”