MEZUNLARIMIZ BURS ŞAMPİYONU!

2022 mezunlarımız Türkiye üniversite sınavında gösterdikleri %98’lik başarı oranı ve yurt dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinden aldıkları kabullerle bu yıl da üniversite sınavlarındaki ulusal ve uluslararası benzersiz başarılarını ortaya koydular. Dışarıdan hiçbir eğitim desteği almadan, üstelik her biri ülkemizde ve yurt dışında ücretsiz okuyabilecek düzeyde burslarla bu başarıyı yakaladılar. Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizin %74’ü, yurt dışı ve ülkemiz vakıf üniversitelerinden burs kazanarak bizlere tarifsiz gurur yaşatmışlardır.

YKS 2022’de;

⚜️İlk 1000’de 1 derece, 2000’de 3 derece, 5000’de 17 derece, 10.000’de ise 33 derece geldi.

⚜️Üniversite sınavında eşit ağırlık öğrencilerimiz ortalamada %1.2 lik, sayısal öğrencilerimiz ise ortalamada %4.7’lik başarı dilimini yakalamışlardır.

⚜️Öğrencilerimiz, Işın Beyza Demir ve Umut Bostancıoğlu ise AYT Matematik oturumunda tüm soruları doğru yanıtlamıştır.

Öğrencilerimizin neredeyse tamamı, kendilerine ulusal ve uluslararası alanda çifte kariyer seçeneği yaratmıştır. Öğrencilerimizi, onları bu başarıya taşıyan yönetici ve öğretmenlerimizi kutluyor, tüm mezunlarımızla gelişim ve başarı yolculuğumuza kaldığımız yerden mezunlar derneğimizle devam edeceğimizi paylaşıyoruz.