Japonya Devleti, Öğrencimizi Tam Bursla Onurlandırdı!

Lisemizde yatılı eğitim ile yetiştirdiğimiz, ortaokul ve lise eğitimini Beştepe Kolejinde A Level programıyla tamamlayan Deniz, Japonya Devleti tarafından sadece 2 öğrenciye verilen “Devlet Bursunu” birincilikle almaya hak kazandı.

Çok sayıda lise ve üniversite öğrencisinin başvurduğu burs için; İngilizce, akademik yeterlilik, matematik yetkinliği, kültürel-sosyal uyumluluk başlıklarında birçok zorlu sınav ve mülakat sürecini üstün başarıyla tamamlayan Deniz, üniversitelileri de geride bırakarak “birincilikle” onurlandırıldı.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Osaka Üniversitesinde hazırlık ve temel mühendislik eğitimi alan Deniz; bütün masraflarını Japonya devletinin üstleneceği, dünyanın en iyileri arasında 23. sırada yer alan ve bugüne dek 18 kez Nobel Ödülü almayı başarmış Tokyo Üniversitesinde “Elektrik Elektronik Mühendisliği” okumaya hazırlanıyor.

Dünyanın en iyi üniversitelerine kazandırdığımız değerlerimizle gurur duyuyor, Deniz’i ve onu yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyoruz.« (Önceki Haber)