HABERLER

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Öğretmenler Günü’nü, Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutluyor; Başöğretmen Atatürk’ün ışığını taşıyan tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

24.11.2023

Sonsuzluğun İlk Günü!
Sen bir liderden öte, bitmeyen tüm değerlerimizsin.

10.11.2023

İkinci Yüzyılın Heyecanıyla, 100. Yılımızı Tek Yürek Kutladık!
Kutladığımız en güzel, en anlamlı bayram olması sebebiyle aylar öncesinden gurur ve heyecanına kapıldığımız cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında öğrencilerimiz, sahnede adeta devleştiler. 100.

07.11.2023

Bu Kez Kodlama Dersi FRC Takımımızdan!
Avrupa Birliği Kodlama Haftası “Codeweek” kapsamında, Lisemizin FRC takımı öğrencileri, ilkokul öğrencilerimize eğlenceli bir şekilde kodlama öğretme hareketi başlattı! FRC Takımı üyelerimiz, renkli bloklar ve nesneleri kullanarak fiziksel kodlama etkinlikleri düzenlediler.

07.11.2023

Bilkent UNAM Ziyareti, Bilim İştahımızı Artırdı!
Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (UNAM) ziyaret eden öğrencilerimiz, geleceğin teknolojilerine dair farklı bir bakış açıları kazandılar. Ziyaret, öğrencilerimizin bilimsel meraklarını beslerken onlara bilim dünyasını derinlemesine inceleme fırsatı sundu.

07.11.2023

Yüz Yılın En Büyük Gururu Cumhuriyet!
Bu 100; başarıların en büyüğü, zirvelerin en yükseği, gururun en yücesi Senin en büyük mirasın Cumhuriyeti; açtığın aydınlık yolda, gösterdiğin hedefe, hiç durmadan bilim, fen ve irfanla yürüyeceğimize and içiyor; sonsuzluğuna şükranlarımızı sunuyoruz ATAM! Eğitimle yücelecek nice yüzyıllara!   ...

27.10.2023

Ata’mıza Vaadimizi Yinelemek Üzere 2000 Beştepeliyle Huzura Çıktık!
Beştepe Koleji olarak, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ata'mıza şükranlarımızı sunmak ve geleceğe vaadimizi yinelemek üzere Anıtkabir’de huzura çıktık.

27.10.2023

Öğrencilerimiz Cumhuriyeti Yazıyor!
Bir asra sığan şanlı tarihin nişanesi Cumhuriyet… Ata’mın emaneti, özgürlüğün timsali, aydınlığa çıkan yolun anahtarı Cumhuriyet… Anaokulundaki miniklerimizden lise 10.

25.10.2023

Gelecekten Gelen Bir Gün; Maker Day!
Her yıl heyecanla buluştuğumuz, Maker Day, yine müthiş deneyimlerle doluydu.

24.10.2023

Başkent'in Yüz Yılı Kutlu Olsun
Ata’mızın başkent olarak seçtiği Ankara’da, Atatürk’ü bilen ve anlayan nesiller yetiştiriyor; dünyaya Cumhuriyet ışığını taşıyoruz.

13.10.2023

Öğrencilerimizle Eskişehir Gelişim Kampındaydık!
Lise ve ortaokul öğrencilerimizle yaptığımız Eskişehir gelişim kampında; kısa zamana onlarca keşif sığdırdık.

13.10.2023

Gelenekselleşen Başarı Seremonisi!
A Level sınavında gösterdikleri üstün başarıyla bu yıl da en yüksek notlarla A Level diploması almaya hak kazanan öğrencilerimizle birlikte IGCSE ve Checkpoint sınavlarında üstün başarı gösteren öğrencilerimize belgelerini takdim etmek üzere A Level Day etkinliğimizi İncek kampüsümüzde gerçekleştirdik. 6.

12.10.2023

Cumhuriyetimizin 100.Yılında Türkiye’nin ilk Çocuk Dostu Müzesi olan Cumhuriyet Müzesindeydik!
1. sınıf öğrencilerimiz ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve önemli değerlerinden biri olan meclisimizin tarihini öğrenmek amacıyla II.Meclis Binasına gezi düzenlemişlerdir.

11.10.2023

Beştepeli Diplomatlar Kürsüde!
Beştepeli diplomatlarımız, BestMUN’23 ile her yıl olduğu gibi yine dünyanın farklı sorunlarını, farklı bakış açılarıyla masaya yatırdılar. Tamamı İngilizce gerçekleşen oturumlarda, öğrencilerimiz İngilizce yetkinliklerini ortaya koyarken, farkındalıkları ve akılcı çözümleri ile ışık saçtılar.

07.10.2023

BestMUN’da Dünyayı Konuşuyoruz
Öğrencilerimizin ev sahipliğinde gerçekleşen BestMUN’23 konferansı, yine zihin açan fikirler ve çok değerli isimlerle başladı. Eski Büyükelçi Ayşegül Gökçen Karaaslan, Emekli Büyükelçi Hüseyin Diriöz, Mun Türkiye Temsilcisi Anıl İpekçi ve Genel Müdür Yardımcımız Dr.

28.09.2023

Prens Edward’la İstanbul Buluşması
Birleşik Krallık Kralı III. Charles'ın kardeşi ve aynı zamanda Edinburgh Dükü olan Prens Edward’ın İstanbul'u ziyareti şerefine verilen resepsiyona, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gökhan Ünlüer İngiltere Başkonsolosluğunun davetlisi olarak kurumumuzu temsilen katıldı.

28.09.2023

Rüyalardan Fazlası MoreFest’teydi!
Çocukluğun, düşlerin, eğlencenin ve birlikteliğin renklerini karıştırdık, tabii ki hakim renk mor oldu! Morefest’e renk katan tüm Beştepelilere teşekkürlerimizle

26.09.2023

Anadilimiz, Zenginliğimiz!
Dünyanın en zengin dili Türkçemize olan hakimiyetlerini, uluslararası IGCSE sınavlarında büyük bir başarıyla ifade eden öğrencilerimiz, çok önemsediğimiz ana dil yetkinliklerini ortaya koydular.

22.09.2023

Takımımız Teknofest Türkiye 2.'si
Öğrencilerimiz, TEKNOFEST Girişim Yarışması'nın Afet Yönetim Teknolojileri alanında, güçlü projeler arasından sıyrılarak derece elde etmeyi başardı. 3000 lise, şirket ve üniversite takımı arasında yer alan takımımız, liseler arası 2.lik ödülünün sahibi olurken genel klasmanda ise 6. sıraya yerleşti.

08.09.2023

Uluslararası IGCSE Sınavlarında çift müfredat programıyla yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, almış oldukları sonuçlarla bizlere vermiş olduğumuz eğitimin haklı gururunu bir kez daha yaşattı.
Dışardan hiç bir destek almadan sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz, tüm branşlarda 52 A* ve 96 A alarak toplamda en yüksek not diliminde yer alan 148 ayrı başarıya imza attılar. Fen branşlarında toplamda 42 A ve A* notu ile birlikte matematikte 26 öğrencimizin A* ve A alarak ulaştığı gurur tablosunu sizlerle paylaşıyoruz.

07.09.2023

STEM Olimpiyatlarında Dünyada İlk Üçteyiz!
22 ülke, 55 takım ve 440 öğrencinin katıldığı STEM Olimpiyatları’nın Fransa finaline katılan öğrencilerimiz, saymakla bitmeyen dereceler elde ettiler. Matematik, fen bilimleri ve sanat alanında birikimlerini ortaya koyan öğrencilerimizden Duru Çilesiz, dünya birinciliği, Gizem Sel dünya üçüncülüğü elde etti.

21.08.2023

Almanya’da 5 Beştepeli!
2022-2023 döneminde, hazırlık sınıfımızda eğitim gören 17 öğrencimiz, “Almanca Uluslararası Fit in Deutsch 1” sınavında büyük başarı elde etti.

21.08.2023

Mükemmelliği Kutluyoruz!
Matematik, Fen ve İngilizce dersleri için Cambridge tarafından tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilen Checkpoint sınavlarında; ortaokul öğrencilerimiz, bu derslerin 30'undan tam puan alarak olağanüstü bir performans gösterdi.

21.08.2023

Deniz, Büyük Başarısını Anlattı!
Japonya Devleti'nin kapsamlı sınav, İngilizce yetkinliği ve mülakatlar sonucu; binlerce başvuru arasından yılda sadece 2 ya da 3 öğrenciye layık gördüğü “Devlet Tam Bursunu” öğrencimiz Deniz, birincilikle almaya hak kazandı.

19.08.2023

Japonya Devleti, Öğrencimizi Tam Bursla Onurlandırdı!
Lisemizde yatılı eğitim ile yetiştirdiğimiz, ortaokul ve lise eğitimini Beştepe Kolejinde A Level programıyla tamamlayan Deniz, Japonya Devleti tarafından sadece 2 öğrenciye verilen “Devlet Bursunu” birincilikle almaya hak kazandı.

22.07.2023

YKS'de Büyük Başarı!
Çift müfredatla eğitim alarak her seferinde bize çifte gurur yaşatan öğrencilerimiz; dünyanın en iyi üniversitelerinden aldıkları kabullerin ardından; YKS’de de aldıkları puanlarla yine Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin en iyi bölümlerine yerleşmelerini sağlayacak önemli başarılar elde ettiler.

21.07.2023

Nazar Boncuğuyla %100 Başarı!
LGS 2023’te tüm sorular içinde yalnızca bir yanlış yaparak nazarlıklarını da kapan öğrencilerimiz, Arda Turgut Çapraz ve Derin Umay Erkmen’i tebrik ediyoruz. Bu müthiş başarıları ile Türkiye’nin sayılı öğrencileri arasına girdiler ve gururumuzu büyüttüler.

24.06.2023

Genç Girişimcilerimiz Türkiye 1.si!
UNICEF ve Habitat Derneği tarafından düzenlenen Genç Girişimciler Eğitim ve Fikir Maratonu, Ankara Holiday Inn Otel’de gerçekleştirildi.

12.06.2023

Tebrikler Tibet!
Beştepe Koleji Spor Kulübü Yüzme Takımı sporcularımızdan Tibet Şabi, 18. Uluslararası Aquamasters Açık Su Yüzme Şampiyonasında birçok sporcuyu geride bırakarak 3. olmuştur. Ülkemize madalya ile dönerek bize büyük gurur yaşatan sporcumuzu ve onu yetiştiren değerli antrenörlerimizi kutluyoruz.

09.06.2023

Hem Basketbolda Hem Voleybolda Şampiyonuz!
Kız voleybol takımımız, filede öyle güçlü rüzgarlar estirdi ki sahada 6 oyuncu görünümünde bütün Beştepe ailesiydik! Okul Sporlarında Basketbol Erkekler Şampiyonluğunun ardından bu defa Voleybol Kızlar İl Şampiyonu olan lisemiz, bize müthiş bir gurur daha yaşattı.

07.06.2023