Gelenekselleşen Başarı Seremonisi!

A Level sınavında gösterdikleri üstün başarıyla bu yıl da en yüksek notlarla A Level diploması almaya hak kazanan öğrencilerimizle birlikte IGCSE ve Checkpoint sınavlarında üstün başarı gösteren öğrencilerimize belgelerini takdim etmek üzere A Level Day etkinliğimizi İncek kampüsümüzde gerçekleştirdik. 6.sı gerçekleşen etkinliğimizin onur konuğu olan Birleşik Krallık Büyükelçisi Jill Morris açılış konuşmasına, Beştepe Koleji tarafından hayata geçirilen A Level Day etkinliğine katılmanın Birleşik Krallık Büyükelçileri için bir gelenek olduğunu belirterek başladı. Konuşmasının devamında ise “Bugün burada bütün büyükelçilerimizin ayak izlerini görüyorum” diyerek bu özel günün, kendilerinin ve okulumuzun tarihindeki önemli yerinin de altını çizmiş oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan Ünlüer, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına; Büyükelçi Jill Morris’e, Birleşik Krallık tarafından Türkiye’ye atanmış ilk kadın büyükelçi olması nedeniyle Atatürk’ün cumhuriyet kadınları ile çekilmiş fotoğrafının yer aldığı bir tablo hediye etti. Cumhuriyet değerlerimizin de bir temsili niteliğinde olan bu hediye karşısında çok duygulandığını belirten Jill Morris, bu özel hediyeyi odasının en güzel yerine asacağını belirtti.

“Tomorrow’s Promise: Shaping Education For Global Excellence” konulu panelimizde ise öğrencilerimiz ve akademisyen panelistlerimizle, küresel konuları irdeleyerek farkındalık yarattığımız bu özel gün; gurur günü anılarımız arasındaki yerini aldı.