FRC’den Ödülle Döndük!

Okulumuzun Robotik Takımı, FIRST tarafından düzenlenen dünyanın en prestijli uluslararası robotik yarışmalarından FIRST Robotics Competition’a (FRC) katıldı ve ödülle döndü.

Sporun heyecanını, bilim ve teknoloji ile buluşturan FIRST Robotics Competition (FRC) turnuvası, 1992’den beri her yıl düzenlenmektedir. Lise çağına hitap eden en prestijli robotik turnuvası olarak bilinen FRC’ye tüm dünyadan 350.000’den fazla öğrenci katılım göstermektedir. Sıkı kurallar, sınırlı kaynaklar ve altı hafta süren yoğun bir çalışmayla yarışmaya hazırlanan takımlar; tasarlamak, ekip çalışması becerileri geliştirmek ve zorlayıcı maçlar için endüstriyel boyutlu robotlar inşa edip programlamakla yükümlüdürler. Bu turnuva, bir öğrencinin edinebileceği, mühendisliğe en yakın deneyimdir. Gönüllü mesleki rehberler, her takıma rehberlik etmek için zaman ve yeteneklerini ödünç verirler. Her sezon, heyecanlı bir FIRST Şampiyonası ile biter.

Beştepeliler, katıldıkları tüm yarışmalardan ödülle dönme geleneğini bu önemli yarışmada da korudular. Katıldığımız ilk FRC yarışmasından “Rookie Inspiration Award” ile dönen, geleceğin ışık kaynağı öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.(Sonraki Haber) »