Dersimiz Ne Olursa Olsun Konu Cumhuriyettir!

 

Cumhuriyeti, Atamızdan aldığımız kazanımlarla kutluyoruz. Okuyan, söyleyen, dans eden, sahneleyen yaşam dolu gençlerimizle yeni bir cumhuriyet yılını selamlıyoruz. Dilimizde Cumhuriyet şarkıları, içimizde sonsuz Atatürk aşkıyla…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bu yıl da her yıl olduğu gibi bitmeyen bir heyecanla kutladık. Bayram coşkusunu 28 Ekim günü okulumuzda yüz yüze eğitime katılan öğrencilerimizle ve 29 Ekim günü okulumuzun YouTube kanalında gerçekleşen kutlama ile tüm Beştepe Ailesiyle paylaştık.
Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Dersimiz ne olursa olsun, konumuz Cumhuriyettir! ” adlı törenimiz, İstiklal Marşı’mızın hep bir ağızdan, tek yürek okunmasıyla başladı.
Ardından törenimiz, Yönetim Kurulu Başkanımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sürprizini paylaştığı konuşmasıyla devam etti. “Bugün Cumhuriyet Bayramı dedik, bayram hediyesiz olmaz. İşte bizler de bu dönem için öğrencilerimize büyük bir hediye vermek ve bunu Cumhuriyet Bayramı’nda sizlerle paylaşmak istedik. Pandemi döneminde öğrencilerimizin hareket olanaklarının azaldığını ve sosyalleşme süreçlerinin sekteye uğradığının oldukça farkındayız. Bu nedenle Çayyolu İlköğretim Kampüsümüzün ve İncek Lise Kampüsümüzün tam orta noktasında okulumuzun sanat ve spor akademisini öğrencilerimize Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak hayata geçiriyoruz.” sözleriyle Beştepe ailesiyle paylaştı.

10. Yıl Marşı’yla Cumhuriyet coşkusunu bize bir kez daha hissettiren okul koromuzdan sonra Milli Sporcu Esra Gümüş Kırıcı ve Sanatçı Bedri Baykam Beştepe ailesine Cumhuriyet Bayramı mesajlarını ilettiler. “Dersimiz ne olursa olsun, konumuz Cumhuriyettir! ” videomuzla tamamlanan törenimizde Cumhuriyetimizin 97. yılını hepimiz gururla doyasıya kutladık. Bilimin, özgürlüğün, eşitliğin, insan ve vatan sevgisinin olduğu her okulda, ders ne olursa olsun, konu cumhuriyettir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz saygıyla…