Cumhuriyeti Eğitimle Yaşatacağız

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin 96.yılını her yıl olduğu gibi büyük bir coşku ve gururla kutladık.

Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kurucumuzun konuşması ile başladı. Sayın Kurucumuz konuşmasında, Cumhuriyetimizin ne kadar zor, meşakkatli ve büyük bedeller ödenerek kurulduğunun altını çizdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve eğitim neferlerini saygıyla anarak konuşmasını sonlandıran Kurucumuz sahneyi öğrencilerimize bıraktı.

Öğrencilerimiz tarafından sahnelenen ”Bir Bakış” adlı oyun tüm izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Gözyaşlarını güçlükle tutan seyirciler oyunu dakikalarca ayakta alkışladı. Sahnede adeta devleşen öğrencilerimiz; vals gösterileri ile izleyenlere görsel bir şölen yaşatırken oyunculukları, koro ve solo performansları ile de izleyenleri büyüledi. Velilerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşen törenlerimizde, yurt dışında olan ya da çeşitli nedenlerle gösteride bulunamayan velilerimiz için de Facebook üzerinden canlı yayın yapıldı. Böylece gösterimiz daha geniş kitlelere ulaştı. Cumhuriyetimiz nice 96 yıllar görecek, bunu öğrencilerimizin kararlılığından biliyoruz.(Sonraki Haber) »