Cumhuriyeti Eğitimle Yaşatacağız!

Beştepe Koleji, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’imizin 95. yılını, büyük bir gururla kutladı.
Beştepe Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdiği törende; coşku, heyecan, mutluluk ve gözyaşı bir aradaydı. Törenimiz, saygı duruşu ve opera sanatçısı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kurucu’muzun konuşması ile başladı. Sayın Kurucumuz konuşmasında, Cumhuriyet’imizin ne kadar zor, meşakkatli ve büyük bedeller ödenerek kurulduğunun altını çizdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve eğitim neferlerini saygıyla anarak konuşmasını sonlandıran Kurucu’muz sahneyi öğrencilerimize bıraktı.
Sahnelenen gösteriler, zaman zaman izleyenlerin gözlerini dolduran ve çokça gururlandıran performanslar olarak hafızalara kazınırken dakikalarca izleyiciler tarafından alkışlandı. Sahnede adeta devleşen öğrencilerimiz; dans performansları, oyunculukları ve söyledikleri şarkılar ile göz doldurdu. Velilerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşen törenlerimizde, yurt dışında olan ya da çeşitli nedenlerle gösteride bulunamayan velilerimiz için de Facebook üzerinden canlı yayın yapıldı. Böylece yaklaşık 800 izleyiciye ulaşıldı. Velilerimiz, “Ya istiklal ya ölüm!” diyen öğrencilerimizi gözleri dolu dolu, kıvanç duyarak ve mutlulukla izlediklerini ifade ederken hepimiz gelecek ümidimiz olan öğrencilerimizle bir kere daha gurur duyduk. Cumhuriyet’imiz nice 95 yıllar görecek, bunu öğrencilerimizin kararlılığından biliyoruz.