Birleşik Krallık’ın Altın Standartı Beştepe Kolejinde Parlıyor!

 

Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz geleneksel A Level Day etkinliğimiz; Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Jennifer Anderson ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Topbaş’ın katılımları ile bu yıl İncek Kampüsümüzde gerçekleşti.

Kurucumuz Sayın Gökhan Ünlüer yaptığı açılış konuşmasında; A Level müfredatın PISA sınavlardaki gücünü, 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış bireylerin yetiştirilmesindeki rolünü, tüm dünya üniversitelerinde kabul gören bir geçerliliğe sahip olmasını ve bunu yanı sıra sahip olunan İngilizce yeterliliğinin altını çizdi.

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Jennifer Anderson, Geleneksel A Level Day etkinliğimizde gerçekleştirdiği konuşmasında; A Level müfredatının altın standartı ifade ettiğini ve dünyadaki tüm prestijli kurumlar tarafından tanınan çok yetkin bir müfredat olduğunu vurgularken Beştepe Kolejinin uyguladığı bu müfredatla önemli bir sorumluluğu üstlendiğini dile getirdi. Ardından Uluslararası IGCSE sınavlarında en yüksek not olan A* alan öğrencilerimiz, Sayın Anderson’ın elinden büyük bir gururla belgelerini aldılar.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Topbaş ise Beştepe Kolejinin uyguladığı uluslararası program olan A Level ile öğrencilerini sadece sınava değil, hayata da hazırladığı ifade etti ve öğrencilerimize Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Programı Bronz Kategoride ödül belgelerini verdi.

Etkinlik programımız, Beştepe kültürünün önemli bir parçası olan My IGCSE Journey blog devir teslim töreni ile devam etti. Bir Beştepe geleneği daha devam ettirilerek blog şifresi gerçekleşen törenle yeni sahibine devredildi.

Öğrencilerimiz,  programın ikinci bölümünde tamamı İngilizce olarak gerçekleşen panelde, A Level müfredatının öğrenciler üzerinde 21. yüzyıl becerilerinin gelişimine olan katkılarını ele aldılar. Panel sonunda gerçekleşen atölye çalışmalarında kazandıkları becerileri sergileyen Beştepeliler A Level Day etkinliğini bu yılda başarıyla tamamladılar.« (Önceki Haber)