Atamızın Işığında Yürüyoruz!

Beştepe Ailesi olarak Çayyolu ve İncek Kampüslerimizde düzenlediğimiz törenlerimizle Atamızı saygı ve özlemle andık.

Beştepeliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk haftasında Anıtkabir ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticilerinden oluşan 1400 kişilik heyetle Atamıza saygı, özlem ve şükranlarını sundular. Aslanlı Yol’da yürüyerek Mozole’ye çıkan Beştepeliler düzenlenen çelenk koyma töreninde Atamızın ışığında yürüyeceklerinin sözünü bir kez daha verdiler.

Beştepe Koleji öğrencileri 10 Kasım saat 09.05’te “Büyük Atatürk”ü sirenler eşliğinde saygı duruşunda andı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 5 yaş öğrencilerimiz “Dersimiz Atatürk” şarkısını, 2. sınıf öğrencilerimiz “Nasıl Söylerim Öldüğünü” şarkısını söylediler. Lise kampüsümüzde Tarih öğretmenimiz Ozan Berk’in Atatürk’ü Anma konuşmasının ardından, liseli öğrencilerimiz “Beştepeli’nin Ata’ya Cevabı”nı hep birlikte söyleyerek Atatürk’e ve cumhuriyete bağlılıklarını ifade ettiler. Hazırlanan Atatürk köşesine ellerindeki karanfilleri bırakan miniklerimiz ise duygu dolu anlar yaşadı. 10 Kasım nedeniyle Beştepe Kolejinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar çalınırken öğrenciler öğle yemeğinde Atatürk’ün sevdiği yemekleri yediler.

Bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrencileri, vizyonunun sadık bekçileri olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Başöğretmenimizi saygı ve minnetle anıyoruz.