Asmin Nupel Akıncı’nın Peter Monteath Röportajı ve IGCSE Deneyimleri

Beştepe Okulları lise öğrencilerinden Asmin Nupel Akıncı, Cambridge Assessment International Education Avrupa Bölge Müdürü Peter Monteath ile okulumuza gerçekleştirdiği ziyaret sırasında röportaj yapma fırsatı buldu.

Beştepe Okulları lise öğrencilerinden Asmin Nupel Akıncı, Cambridge Assessment International Education Avrupa Bölge Müdürü Peter Monteath ile okulumuza gerçekleştirdiği ziyaret sırasında görüşme ve röportaj yapma fırsatı buldu. Peter Monteath ile keyifli bir görüşme gerçekleştiren Akıncı, kendisi ve arkadaşlarının merak ettiği tüm soruları sordu.

Beştepe Koleji ziyareti sırasında sınıflardaki öğrenci ve öğretmen ilişkileri konusunda olumlu görüşlerini dile getiren Monteath, aynı zamanda IGCSE öğrencilerine çok değerli tavsiyelerde de bulundu. Doğru dengeyi yakalamak için pratik yapmanın önemini ve çalışmanın gerekliliğini vurgularken; Cambridge’de uluslar arası bir bakış açısıyla sürdürdükleri programlarını da bu perspektifle hazırladıklarını paylaştı. Monteath, bilimin bir parçası olmanın sadece onu anlamakla değil örgütsel yetenek ve araştırma becerilerini geliştirmekle ilgili olduğunu belirtti.

Akıncı, IGCSE sınav sonuçlarını ve sınav deneyimlerini paylaştığı blog yazısında ise daha yüksek başarılar elde etmek için yararlanılabilecek yöntemlerini paylaşırken; fizik, kimya, biyoloji, matematik ve İngilizce derslerine özel ipuçları da veriyor. Sınav esnasında zaman ve stres yönetimi ile ilgili tavsiyeleri, uyku düzeninin önemi gibi öğrenciler için önemli konuları içeren blog yazısına http://www.myigcsejourney.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.(Sonraki Haber) »