Amerika Yolunda Türkiye 2.siyiz

STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) eğitiminin sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programı Destination Imagination’da, Beştepeliler Türkiye 2.si olarak ABD’de ülkemizi ve okulumuzu temsil etmeye hak kazandılar..

İlkokul takımımız, programın Türkiye turnuvalarında sosyal sorumluluk alanında Türkiye 2.si olarak ABD’de ülkemizi ve okulumuzu temsil etme yolunda ilk adımı attılar.

Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination, ABD’nin 50 eyaletinde ve 40 farklı ülkede uygulanmaktadır. Öğrencilere takım çalışması, problem çözme, işbirliği, zamanı iyi kullanma ve iletişim becerileri kazandırmayı hedefleyen organizasyona katılan takımlar, 1 yıl boyunca anlık ve takım görevlerine hazırlanır, yerel olarak düzenlenen turnuvalarda okullarını temsil eder. Yerel turnuvalarda derece alan takımlar ABD’de her yıl düzenlenen Global Finals yarışmalarına katılmaya hak kazanırlar.
Destination Imagination organizasyonu için öğretmenleriyle birlikte Antalya Kampına giden Beştepeliler Türkiye 2.si olarak ABD’de düzenlenen dünya finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, Amerika için şimdiden başarı ve unutulmaz anılar diliyoruz.