A Level Day, eğitimin ışığıyla içimizi açtı!

Bu yıl 4.’sünü düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen A Level Day etkinliğimiz; “REducation: Educational Reconstruction in the Light of Recent Global Issues” teması ile yine katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Birleşik Krallık Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Behiye Ubuz, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Daire Başkanımız Sayın Metin İlci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan Topbaş ve birbirinden önemli konuklarımızı ağırladığımız etkinliğimizde, eğitimin bugünü ve geleceğine global bir pencereden bakarak ışık tuttuk.

Değerli konuklarımız, okulumuzun idari kadrosu ve öğretmenlerimizin ellerinden A Level başarılarının ödüllerini alan 102 öğrencimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan Ünlüer’in yaptığı konuşma ile de geleceğe dair müjdeli haberler aldılar. Dört vakıf üniversitesinden, A Level diploması olan öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimi almaları durumunda ekstra burs ile ödüllendirileceğine dair söz aldığını duyuran Ünlüer, bu üniversitelerin sayısının da önümüzdeki günlerde artacağını da müjdesine ekledi.

Birleşik Krallık Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ise yaptığı konuşmada; A level müfredatını uygulamanın öğrencilerin uluslararası bakış açısı kazanmasında sağladığı artılara değindi. Bu noktada Beştepe Kolejini çok başarılı bulduğunu ve Türkiye’de A Level uygulamasından gurur duyduğunu belirterek bizleri onurlandırdı. Küresel ısınma ve pandemi sürecinde aşılanmanın önemine de değinen Sir, öğrencilerimize kariyer hedeflerinde başarılar diledi.« (Önceki Haber)