Dahi Profesör, Geleceğin Dahileriyle

Beştepe Okulları Danışma Kurulu Üyesi, Beyin Cerrahı Profesör Doktor Semih Keskil, üniversiteye hazırlık öğrencilerimizi beyinlerini tam olarak kullanmaları için yapacakları uygulamalar hakkında bilgilendirdi.

Beyin cerrahı ve üniversite sınavı Türkiye 6.’sı, uluslararası literatürde yayımlanmış 70’in üzerinde makale sahibi ve okulumuz danışma kurulu üyesi Prof. Dr. Semih Keskil üniversite sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimizin beyin fonksiyonlarını tam olarak kullanabilmeleri için yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.
SemihKeskil_BeştepeKoleji_bKeskil, öğrencilerin sınav kaygısına dair neler yapacaklarını, beyinlerini daha iyi kullanabilmeleri için nelere dikkat edeceklerini ve ne tür önlemler alacaklarını açıkladı. Keskil, bu sınavın sadece bilgi birikimini ölçmediğine dikkat çekerek, öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını da korumaları gerektiğini ifade etti. Keskil, “Siz geleceğin sağlam temellerini atmak için önce bedenlerinizi, zihninizi ve ruhunuzu tam ve doğru olarak beslemelisiniz.” dedikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “ÖSYM’nin düzenlediği sınavlar sadece sizlerin bilgi birikimlerini yoklamamaktadır. YGS ve LYS’de sizin dikkatiniz, okuma hızınız ve bilgi birikiminiz bir bütün olarak sorgulanmaktadır. Sizlerin sınavlara sadece bilgi birikimi olarak değil, hem bedensel hem de ruhsal yönden bir bütün halinde hazırlanmanızı önemsiyoruz.”

Keskil, öğrencilerin önemli seviye tespit sınavları öncesinde etkinliği bilinen birtakım tamamlayıcı ajanlarla desteklenmesinin de önemli olduğunu belirterek, “Tabii ki sizlerin velilerinizin onayı ile kan tahlilleriniz yapılarak beyninizin tam kapasite çalışması için büyük önem arz eden birtakım bileşenler kontrol edilecek ve eksik bulunan bileşenler tamamlama yoluna gidilecektir.” dedi.

Öğrencilerimiz, Keskil hocayla birlikte olmalarının onların ufkunu açtığını belirterek Keskil’in söylediklerini harfiyen uygulayacaklarını söylediler.« (Önceki Haber)