YAZ OKULU

Yaz Okulu kayıt başvurusu için lütfen tıklayınız.

Bütün etkinliklerin yoğunlukla bahçede ve sosyal mesafe kuralına uyarak düzenleneceği yaz okulumuz, çocuklara da velilere de rahat bir nefes aldıracak. Bu yaz da en az öncekiler kadar dopdolu olacak!

Branşlarımız

İlkokul (7-10 yaş)

- Robotik-Kodlama

- Best Challenge

- English Time

- Satranç

- F 4 C

- Critical Thinking

- Futbol

- Badminton

- Voleybol

- Masa Tenisi

- Treasure Hunter

- Yoga

- Streching

- Dans

- Drama

- Stafet Çalışmaları

- Best Water Games

- Kitap Okuma Saati

- Ekolojik Bahçe

 

Anaokulu (4-6 yaş)

- Robotik-Kodlama

- Best Challenge

- Best Water Games

- English Time

- Ekolojik Bahçe

- Yoga

- Jimnastik

- Stafet Çalışmaları

- Drama

- Akıl Oyunları

- Hikaye Zamanı

- Dans

- Grup Oyunları

- Masa Başı Etkinlikleri

- Bilim Atölyesi

- Sanat Atölyesi

Dönemlerimiz

22 Haziran-26 Haziran

29 Haziran-03 Temmuz

06 Temmuz-10 Temmuz

13 Temmuz-17 Temmuz

20 Temmuz-24 Temmuz

27 Temmuz-31 Ağustos

03 Ağustos-07 Ağustos

10 Ağustos-14 Ağustos

17 Ağustos-21 Ağustos

Ekoloji

Ekoloji etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz doğadaki değişimleri, hareketliliği; bitkileri, hayvanları görerek, duyarak, koklayarak ve hissederek yerinde inceleme fırsatı buluyor.

English Time

Çocukların tatil keyfini kaçırmadan, eğlenceli aktivitelerle İngilizce gelişimini sürdürmeyi hedefler. Öğretici ve eğlenceli aktivitelerle zenginleştirilmiş,  yabancı dil eğitim programı sunar.

Drama

Çocuklarda algı ve imgelem gelişimi, bütünün bir parçası olabilme, şahsi becerilerini grup içinde yansıtabilme ve bunu eğlenerek, düşünerek yapabilme yetilerinin geliştirilmesi hedeflenir.

Robotik-Kodlama

Robotik-Kodlama programı; öğrencilerimize tüketimden üretime geçme, yeni ürünler üretme, yaratıcılıklarını ve inovatif düşüncelerini kullanma olanağı sağlar.

Stafet Çalışmaları

Koordinasyon geliştirici stafet çalışmalarıyla öğrencilerimiz eğlenirken motorik becerilerini de geliştirirler.

Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Nedir?

1960’lı yıllarda, Amerikalı felsefe profesörü Matthew Lipman derslerinde öğrencilerinin akıl yürütme becerilerinin yetersiz olduğunu gördükten sonra, doğru düşünmeyi öğrenmek için üniversite sıralarının geç olduğunun farkına varır. Bu farkındalıktan hareketle Lipman, Çocuklar İçin Felsefe (P4C) pedagojisini başlatır.

Matthew Lipman ve takipçilerinden Ann Sharp bu pedagojiyi geliştirirken, Sokratik Diyalog yöntemini temele alırlar. Bu yöntemde, başlangıçta karşımızdaki kişinin hiçbir şey bilmediği varsayılır ve ona sorular sorarak düşünmesi ve sorgulaması sağlanır.

P4C yönteminde soruşturan bir topluluk (Community of Inquiry) oluşturulur. Öğretmen burada “Kolaylaştırıcı” olarak adlandırılır. Kolaylaştırıcı tarafından yönlendirici sorular sorularak desteklenen soruşturma sırasında, kolaylaştırıcı soruşturmayı kontrol altında tutmaz. Çocuklar soruşturma sırasında, sorular sormaya, sorular üzerinde düşüncelerini ifade etmeye ve birbirlerini dinlemeye yönlendirilirler.

1990’lı yıllarda Alman felsefeci ve eğitmen Karin Murris, Lipman ile çalışmaya başlar. Murris yaptığı çalışmaların sonucunda, felsefenin okul öncesi çocuklar için uygulanabilir hale gelmesini sağlamıştır. Küçük çocuklarla felsefe yapma olanağı sağlayan, hikaye kitapları geliştirmenin yanında, çocuklarla uygulama sağlar