ORTAOKUL

 


En umutlu renklerle geleceğin resmini çiziyorlar.

Her bir öğretmen, kendi uzmanlığıyla yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Her branş yeni bir keşif başlatacak. Eğitim sistemimizin temel geçiş dönemi olarak adlandırdığımız ortaokul, gerek yaş grubu, gerekse müfredat itibari ile özel bir uzmanlıkla hazırlanacak programlara ihtiyaç duyar. Ortaokul çocuklarımız, artık temel bilgilerin ötesine geçen, spesifik branşlarda eğitim görmeye başlar. Beştepe Okulları, bilginin keyifle keşfedildiği eğitim programlarıyla çocukların odağını kendinde toplar; farklılaşan sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarına yönelik aktivitelerle tam destek sağlar.

Birebir dersler

Düzenlenen deneme sınavlarında alınan sonuçlar ve öğrencinin genel başarı grafiği gözetilerek okulumuzda her hafta salı ve perşembe günleri, en az 200 öğrencimiz destek amaçlı özel derslerden yararlanır. Dersler; uzman öğretmenlerimizin eşliğinde etüt dersliklerinde birebir ilgiyle gerçekleşir.

Dinamik sınıflar

Okulumuzda bir ayda dört deneme sınavı yapılır ve deneme sınavlarının sonuçlarına göre sınıflar seviye seviye ayrılır. Böylelikle öğrencilerimiz rehavete kapılmadan, bütün bir yılı aktif bir değerlendirmeye tabi tutularak, yüksek performansla geçirir.

Haftalık deneme sınavları

Öğrencilerimizin performanslarını yüksek tutmaları ve dikkatlerini kaybetmemeleri adına, okulumuzda 5. sınıftan itibaren her hafta deneme sınavı yapılır. Sınavların sonuçları titizlikle ölçme değerlendirmeye alınır. Böylelikle her öğrenci kendi eksiklerini görerek ve kapatarak programını sürdürür.

Konuşulabilir bir yabancı dil

Yabancı dil eğitiminde temel prensibimiz, ‘konuşulabilir’ bir yabancı dil eğitimi sunabilmektir. Bu kapsamda İngilizce ve Rusça eğitimimiz, Native Speaker eğitmenler, destek materyalleri, akıllı tahta, drama-müzik ve sunu gösterimleri ile desteklenir.

Kazananlar Kulübü

Okulumuz bünyesinde, her biri konusunda uzman eğitmenlerin eşliğinde faaliyet gösteren 11 kulüp yer almaktadır. Yüzme, satranç, basketbol, futbol, masa tenisi, squash, gitar, drama, modern dans, zumba kulüplerimiz aktif olarak öğrencilerimizin kullanımındadır.