ANAOKULU


Mutlulukları, başarılarının habercisi

Anaokulu dönemi, toprağa atılan ilk tohum gibidir. Meyve verebilmesi için, doğru iklimde, doğru toprağa, sevgi ve bilgiyle ekilmesi gerekir. Bu bilinçle oluşturulan anaokulu programımızın hedefi; yaratıcı, meraklı, kendine güvenen, öğrenmeye açık, iletişimi güçlü ve iki yabancı dile hakim, ülkesi ve dünya için değer üreten çocuklar yetiştirmektir.

İngilizce ve Rusça yabancı dil eğitimi

Yabancı dil eğitiminde temel hedefimiz, öğrencilerimizin ‘konuşulabilir’ bir yabancı  dil bilgisi kazanmasıdır. İngilizce ve Rusçayı kapsayan dil eğitimimiz, yabancı eğitmenler eşliğinde, yardımcı materyaller, akıllı tahta, drama-müzik-sunu gösterimleri ve workshop ile desteklenir. Öğretmenlerin hazırladığı somut materyallerle evde de ‘İngilizce’ ve ‘Rusça’ yaşamaya devam eder.

Büyük Düşler 3 Yaşında Başlar

Beştepe Anaokulu 3 yaşından itibaren öğrencilerini kabul etmeye başlar. Reggio Emilia felsefesi çerçevesinde oluşturulan sınıflarda fiziki ve sosyal çevrenin okul öncesi eğitimdeki önemi dikkate alınır. Beştepe’de çocukların büyük düşler için, büyük adımlar atmalarına olanaklar sunulur.

Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri

Her öğrencimizin gelişim sürecinden haberdar olarak sürdürdüğümüz eğitim modelimizde, rehberlik servisimizin desteği ve önemi çok büyüktür. Psikolog, psikolojik danışman ve rehberlik uzmanlarımızın denetimi ile öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimleri kontrol altında tutulmakta, önleyici rehberlik çalışmalarımız etkin şekilde sürdürülmektedir.

Bitmeyen enerjilerine sonsuz seçenek

Beştepe’de her öğrencimiz kampüs olanaklarından eşit ölçüde yararlanabilmektedir. Kapalı havuz, halı saha, kapalı spor salonu, müzik atölyesi, drama ve bale sınıfları, dans atölyesi, fen laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi gibi pek çok alan, çocuklarımızın hayal gücünü ve enerjisini verimli şekilde yönetmeye olanak sunmaktadır.

Beştepe’nin haber uçuran kuşları

Velileri oyuna dahil eden Beştepe eğitim felsefesi, okul dışında da velilerle işbirliği halinde olmanın önemine inanır. Bu nedenle, etkinlikler, dersler, kişisel fotoğraflar, yemek menüsü ve çocukların varsa o güne özel mesajları günlük olarak velilerle paylaşılır. Dönemlik bireysel görüşmeler yapılır ve gelişim alanlarına yönelik değerlendirme raporları ebeveynlere düzenli olarak iletilir.

Yemekte ne var?

Anaokulu öğrencilerimize özel beslenme çizelgemiz, çocukların yaşlarının gerektirdiği ihtiyaçlara yönelik olarak uzman diyetisyenlerce hazırlanır ve gıda mühendisi denetiminde üretilir. Beştepe Anaokulu’nun günlük yemek programları; sabah ve ikindi kahvaltısı, öğle yemeği olmak üzere üç öğünden oluşmaktadır.

İçiniz rahat olsun, çocuklarınız çok rahat

Mimari açıdan bir eğitim kurumu olarak tasarlanan Beştepe Okulları, öğrencilerin tüm ihtiyaçları gözetilerek planlanıp hayata geçirilmiştir. Çevre düzenlemesi iklim koşullarına uygun yapılmış, güvenlik donanımı sağlanmış, nefes alan boşluklar yaratılmış, ısıtma, havalandırma ve izolasyon altyapısı, son teknoloji ile hazırlanmış, sosyal alanlarından dersliklerine kadar her alanda, çocukların güvenliği ve konforu esas alınmıştır.