İLKOKUL


Öğrenecek
Öğrenirken eğlenecek
Öğrendikçe kendine güvenecek
Bilgiyi arayan, bilmeyi seven bir nesil yetişecek.

Beştepe İlkokulu’nda çocuklarımız akademik yaşama hızlı ve güçlü bir başlangıç yaparken, dil eğitimleri de aynı yoğunlukta yol alır. Çocukların sadece zihinsel ve akademik gelişimlerini değil; mutlu bir çocukluk yaşamalarını da önemseyen Beştepe Okulları, sportif ve sosyal aktivitelere de en az dersler kadar önem verir. Böylelikle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimleri eksiksiz bir altyapıyla ilerleme kaydeder.

Sanal değil, gerçek bir sosyal ağ!

Gelişen teknoloji ile birlikte gerçeklikten kopan çocuklarımızın, gerçek yaşamda, gerçek kimlikleriyle var oldukları ve enerjilerini boşalttıkları alanlar ne yazık ki azalmakta. Beştepe Okulları, çocuklarımızın sosyal gelişimlerini desteklemek ve onların yaşanmış anılar biriktirmesini sağlamak amacıyla 11 farklı sosyal aktivitesi ile onlara dolu dolu bir çocukluk yaşatmakta. Uzman eğitmenlerin eşliğinde; yüzme, futbol, satranç, basketbol, masa tenisi, gitar, bale-dans, modern halk dansları, zumba, drama ve squash olmak üzere 11 ayrı kulüp, Beştepe’de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Her veliye özel toplantı

Beştepe İlkokulu, rutin veli toplantılarının yanında, her dönem, her bir öğrencisi için ayrı bir veli toplantısı gerçekleştirir. Bu toplantılarda ilköğretim müdürü, sınıf öğretmeni, branş öğretmenleri, psikolog, rehber öğretmen ve kurum hemşiresi yer alır.

Matematiğin matematiğini öğretiyoruz!

Beştepe eğitim kadrosunun deneyimi, matematiği kolay ve etkin öğretmenin yöntemlerine ışık olmuş ve bugün benzeri olmayan bir modeli eğitim yaşamımıza kazandırmıştır. Bu uygulama ile öğrencinin gelecekte matematiğin soyut kavramları ile yaşayacağı sorunların önüne geçilmekte, matematik daha yolun başındayken herkes için anlaşılır kılınmaktadır.

Yabancı dil öğrenmenin tam zamanı!

Çocukların yabancı dil öğrenme yetilerinin en yoğun olduğu bu dönemi olabildiğince verimli değerlendirmeleri adına, yabancı dil ders saatlerimiz ilkokulda ağırlıklı yer tutmaktadır. İngilizce ve Rusça dil eğitim programlarımız, tamamen ‘konuşulabilir’ bir yabancı dili hedeflemektedir. Haftalık 12 saat İngilizce, 6 saat Rusça dil eğitimimiz Native Speaker eğitmenler ve akıllı tahta ile desteklenmiştir.