ANADOLU LİSESİ


İngiliz A Level Müfeedatıyla Çift Diploma Programı – Ankara’da İlk ve Tek

Beştepe Anadolu Lisesinde, Türk müfredatının yanı sıra İngiltere’nin A Level eğitim müfredatı da okutulmaktadır. Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 2 yıl IGCSE, 2 yılda A LEVEL dersleri alarak dünyanın tüm üniversitelerine kapı aralayan A LEVEL diplomasına sahip olurlar. Bu yönüyle Ankara’da bir ilk gerçekleşmektedir. Gelişmiş A LEVEL müfredatıyla öğrencilerimiz 21.yüzyıl becerileri olarak adlandırılan iletişim, yaratıcılık, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme, işbirliği, problem çözme, bilgi-medya-teknoloji okuryazarlığı, ve liderlik becerileri ile donatılmaktadırlar.

Hazırlık Sınıfıyla İleri Seviye İngilizce

Lisemizin ilk yılında hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında öğrenciler ileri seviye İngilizce öğreniminin yanı sıra Matematik ve Fen dersleri için de CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımıyla terminoloji eğitimi alırlar. Ayrıca hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Türkçe dersinden IGCSE sınavına katılmaktadırlar.

6 Kişilik Sınıflarda Yoğun YGS Hazırlığı

Beştepe Koleji öğrencileri lisenin son sınıfı olan 12.sınıfa geldiklerinde 6 kişilik masabaşı sınıflarda üniversite sınavına hazırlanırlar. Üniversiteye geçiş sınavında uzun yıllar dershane tecrübesine sahip uzman öğretmen kadromuz, 6 kişilik sınıflarda öğrencilerin sınav başarılarında adeta sıçrama sağlamaktadırlar. Nitekim 2017 yılı YGS sınavı Türkiye 49.su öğrencimiz olup, dershanesiz okul modelimizle hiçbir kurs yada özel derse ihtiyaç duymadan doğrudan Beştepe Koleji çatısı altında sınava hazırlanmıştır.

 

A LEVEL ile çift müfredat programımız hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.